13:14 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  78

  Tyrėja tvirtina, kad žmogui senstant sulėtėja mutavusių ląstelių dalijimasis, o tai paaiškina mažėjantį vėžio susirgimo atvejų skaičių senyvame amžiuje

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Fiziologinė senatvė kai kuriais atvejais gali slopinti piktybinių navikų vystymąsi. Atitinkami duomenys paskelbti žurnale "Aging Cell".

  Liverpulio universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kuriame palygino pokyčius, kurie atsiranda senyvo amžiaus žmonių organizme, ir genetinius pokyčius, kai žmogus serga onkologine liga.

  Specialistai padarė išvadą, kad pagyvenusio žmogaus kūne vykstantys procesai tam tikru mastu neutralizuoja vienas kitą.

  Visų pirma, senstant audiniams, atsiranda ne tik naujų mutacijų, bet ir sulėtėja mutavusių ląstelių dalijimasis, o tai labai apsunkina onkologinių ligų vystymąsi.

  Kaip pažymėjo tyrėjai, išvados gali paaiškinti palyginti mažą vėžio atvejų senatvėje skaičių.

  Statistikos duomenimis, Lietuvoje kasmet diagnozuojama beveik 18 tūkstančių naujų atvejų, kuomet susergama onkologinėmis ligomis. Dažniausiai diagnozuojami vyrų priešinės liaukos ir plaučių navikai bei moterų odos piktybiniai navikai ir krūties vėžys.

  Kasmet daugiau nei 8 tūkstančiai lietuvių miršta nuo onkologinių ligų.

  Apie 47 proc. piktybinių navikų Lietuvoje diagnozuojami ankstyvosiose I ir II stadijose, tačiau net ketvirtadalis visų piktybinių navikų nustatomi tada, kai būna IV stadijos.

  Dar šia tema

  Kauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse auglys pašalintas pro nosį
  Atskleistas veiksnys, kuris didina riziką susirgti vėžiu
  Lietuvoje atidarytas pirmasis Baltijos šalyse gama peilio centras
  Tegai:
  senatvė, piktybiniai navikai, vėžys, liga

  Svarbiausios temos