13:04 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  16

  Medikai primena, kad siekiant išvengti užsikrėtimo kokia nors užkrečiamąja liga, prieš lipant į baseiną būtina nusiprausti po dušu

  VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Netinkamai prižiūrimo baseino vandenyje gali būti ne tik pavojingų cheminių medžiagų, bet ir ligas sukeliančių mikroorganizmų, įspėja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai.

  Užkrečiamųjų ligų sukėlėjai, kurie išsiskiria su išmatomis (bakterijos, virusai, parazitai ar kirmėlių kiaušinėliai), patekę į baseino vandenį ar sūkurinę vonią, gali būti perduoti iš vieno žmogaus kitam.

  Iš žmonių, infekuotų helmintais, į baseino vandenį gali patekti liamblijų cistos, spalinių ir askaridžių kiaušinėlių, kurie atsparūs dezinfekantams.

  Baseinai — vienas pagrindinių pėdų ir nagų grybelių šaltinių, pažymi medikai.

  Ligų šaltinis — baseine besimaudantys žmonės

  Baseino vandenyje nustatytos žarninės lazdelės parodo fekalinę taršą, kurios šaltinis — baseine besimaudantys žmonės. Auksinis stafilokokas į baseino vandenį patenka nuo besimaudančiųjų odos, atsisluoksniavus odos epiteliui, su pleiskanomis, iš ausų, su nosies sekretu.

  Kvėpuojant aerozoliu, kuriame gali būti legionelių, kyla grėsmė susirgti sunkiu plaučių uždegimu. Ši liga labiausiai pavojinga vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiems kitomis imuninę sistemą slopinančiomis ligomis.

  Mikrobiologinė tarša rodo nepakankamą vandens dezinfekciją ir tai, kad patys baseino lankytojai nesilaiko švaros taisyklių. Baseinų vandens kokybė priklauso nuo lankytojų higienos įpročių. Todėl baseino vandenyje gali būti įvairių ligų sukėlėjų, kuriuos atsineša besimaudantys.

  Medikai primena, kad siekiant išvengti užsikrėtimo kokia nors užkrečiamąja liga, prieš lipant į baseiną būtina nusiprausti po dušu. Dušas padeda pašalinti nuo kūno visus nešvarumus — išmatų likučius išangėje, kosmetikos likučius, prakaitą ir t.t.

  Dar šia tema

  Lietuvoje – didžiausias Europoje sergamumas erkiniu encefalitu
  Šiemet Lietuvoje registruoti du susirgimai reta infekcine liga
  Atvėsus orams į namus plūsta ligas platinantys graužikai
  Tegai:
  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC)

  Svarbiausios temos