18:34 2020 Gegužės 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1016
 • RUB77.9343
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Vieno elektrinio dviračio su nuo šalčio ir lietaus saugančiomis dviratininko striukėmis, specialiais garsine signalizacija apsaugotais dviračių krepšiais ir kitomis saugos priemonėmis kaina siekia daugiau nei tris šimtus eurų

  VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Lietuvos laiškininkai pradėjo gabenti paštą elektriniais dviračiais, praneša Lietuvos pašto spaudos tarnyba.

  Siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų, jie išklausė Lietuvos policijos ir Lietuvos pašto atstovų vedamus specialius dviračio eksploatacijos ir saugaus eismo kursus.

  Tarnybiniai dviračiai bus išdalinti tiems laiškininkams, kurie jau dabar gyventojus aptarnauja savo asmeniniais dviračiais ir kurių darbo apylinkės pritaikytos šiai transporto priemonei.

  Vilniuje elektriniu dviračiu važiuos 1, Panevėžyje — 6, Kaune — 7 laiškininkai.

  Lietuvos pašto Tinklo direktorius Jonas Sadauskas papasakojo, kad Lietuva yra pirmoji iš Baltijos šalių, kur laiškininkai važinėja elektriniais dviračiais. Tačiau tai nėra naujovė — Lenkijoje, Vokietijoje, Slovėnijoje, Vengrijoje, Kroatijoje, Belgijoje, Šveicarijoje, Armėnijoje, Portugalijoje, Ispanijoje ir Švedijoje taip daroma ilgą laiką.

  "Kiekvieno į projektą įtraukto miestelio pėsčiajam laiškininkui paskyrėme personalizuotą elektrinį dviratį, kuris yra pritaikytas laiškininko ūgiui ir svoriui, be to, dviračiais važinėsiantys mūsų darbuotojai gauna atšvaitus ir specialius dviračio šalmus, kurie atitinka jų galvos dydį, todėl kelyje jie bus matomi ir saugūs", — pasakė Sadauskas.

  Dviračio krepšiuose įmontuota signalizacija, o jie patys yra įregistruoti specialiame registre, kuris gerokai palengvins dviračio paiešką jo vagystės atveju.

  Iš Šiaulių dviračių gamintojos "Baltik vairas" buvo užsakyta 210 elektrinių dviračių Lietuvos paštui. Be modernios transporto priemonės laiškininkai bus aprūpinti nuo šalčio ir lietaus saugančiomis dviratininko striukėmis, specialiais garsine signalizacija apsaugotais dviračių krepšiais ir kitomis saugos priemonėmis.

  Dviračių ir specialių krepšių vertė — 311,430 euro.

  Dar šia tema

  Mobilius laiškininkus pasieks apie šimtas tarnybinių automobilių
  Buvusi Lietuvos pašto vadovybė įtariama 1,9 milijono eurų iššvaistymu
  Kauno centrinis paštas paskelbtas kultūros paminklu
  Kauno paštams modernizuoti bus skirta daugiau nei pusė milijono eurų
  Tegai:
  laiškininkai, dviratis, Lietuva, Lietuvos paštas

  Svarbiausios temos