23:22 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Rail Baltica" statyba (44)
  18

  Oficialaus vizito metu Baltijos šalių ir Lenkijos parlamentinės delegacijos apsilankė Kauno intermodaliniame terminale ir susipažino su "Rail Baltica" projekto įgyvendinimu Kauno mazge

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Šiandien Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos parlamentinių Europos Sąjungos (ES) reikalų komitetų pirmininkų delegacija, kuri susipažins su europinės geležinkelio vėžės "Rail Baltica" projekto įgyvendinimu Lietuvoje, rašoma bendrovės "Lietuvos geležinkeliai" pranešime.

  Užsienio svečių delegacija lankosi Lietuvos parlamentarų kvietimu.

  Oficialaus vizito metu Baltijos šalių ir Lenkijos parlamentinės delegacijos apsilankė Kauno intermodaliniame terminale ir susipažino su "Rail Baltica" projekto įgyvendinimu Kauno mazge.

  Pasak "Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus Manto Bartuškos, "Rail Baltica" europinės geležinkelio infrastruktūros įrengimo darbai Kauno mazge yra svarbiausi ir sudėtingiausi šiame tarpvalstybiniame projekte.

  Projekto pirmąjį etapą Lietuva sėkmingai įgyvendino 2015 metais — europinės vėžės geležinkelio linija buvo nutiesta nuo Lenkijos ir Lietuvos sienos iki Kauno.

  "Rail Baltica" projektas

  "Rail Baltica" — geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos regione, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Linija sujungs Helsinkį, Taliną, Pernu, Rygą, Panevėžį, Kauną, Vilnių, Varšuvą.

  Bendra apskaičiuota projekto investicijų suma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje yra apie 5,788 mlrd. eurų. Investicijų Lietuvoje suma siekia apie 2,474 mlrd. eurų, iš kurių iki 85%, tikimasi, finansuos ES.

  Kaip ne kartą pažymėjo ekspertai, greičiausiai, projektas bus nepelningas keleivių pervežimui ir paprastų krovinių gabenimui, o vienintelė jo paskirtis yra karinė.

  Kaip anksčiau pranešė Sputnik Lietuva, kovo mėnesį bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos įmonės "RB Rail" valdybos narys Kasparas Rokenas pareiškė, kad "Rail Baltica" yra ne karinis projektas, o iniciatyva "pagerinti infrastruktūrą". Po to balandžio pradžioje Masiulis pareiškė, kad "Rail Baltica" yra "vienas iš prioritetinių objektų užtikrinant Lietuvos nacionalinį saugumą ir kariuomenės mobilumą regione".

  Temos:
  "Rail Baltica" statyba (44)

  Dar šia tema

  Estijos premjeras ragina kolegas iš Baltijos šalių paskubėti su "Rail Baltica"
  Estijoje prasidėjo pirmieji būsimo geležinkelio "Rail Baltica" tiesimo darbai
  Kauno pašonėje ryškėja naujų "Rail Baltica" projekto tunelių kontūrai — video
  Tegai:
  Kaunas, Lenkija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos