07:36 2019 Gruodžio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, archyvinė nuotrauka

  Maskvoje pagerbtas Čiurlionio atminimas

  © RIA Novosti . Валерий Шустов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Maskvos užsienio literatūros bibliotekoje prie Čiurlionio biusto susirinkusieji padėjo gėlių ir uždegė žvakes

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Penktadienį Maskvos užsienio literatūros bibliotekoje, pažymint 144-ąsias iškilaus lietuvių dailininko ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo metines, buvo prisimintas unikalus menininko kūrybinis palikimas, praneša Užsienio reikalų ministerija.

  Bibliotekos atriume, prie Čiurlionio biusto, kurį sukūrė skulptorius Aleksandras Aleksejevas ir bibliotekai 2003 metais padovanojo Lietuvos Respublikos ambasada Maskvoje, susirinkusieji padėjo gėlių ir uždegė žvakes.
  Bibliotekoje buvo atidaryta paroda "M. K. Čiurlionis — fotografas: nežinomi kūrybos puslapiai". Ambasadorius Remigijus Motuzas, atidarydamas parodą, pažymėjo, kad, nepaisant to, jog Čiurlionio gyvenimas nutrūko jam nesulaukus 36 metų, o intensyvus kūrybinis laikotarpis apėmė tik devynerius metus, menininko palikimas neįtikėtinai didelis: beveik 400 muzikinių kūrinių, apie 300 tapybos ir grafikos darbų, literatūriniai bandymai, publicistika bei fotografija.

  Siekdamas pripažinimo, M. K. Čiurlionis 1908 metais atvyko į Sankt-Peterburgą. Čia jis buvo priimtas į dailininkų draugiją, jo tapybos kūriniai buvo pristatomi parodose, o muzikiniai kūriniai skambėjo koncertų salėse. Lietuva didžiuojasi, kad M. K. Čiurlionis ir jo kūryba yra žinoma visame pasaulyje. 

  Susirinkusieji į vakarą taip pat turėjo galimybę pasiklausyti Maskvos kamerinio orkestro "Musica Viva" (meno vad. Aleksandras Rudinas) atliekamų  Čiurlionio muzikinių kūrinių.

  Mikalojus Konstantinas Čiurlionis
  © Photo :
  Mikalojus Konstantinas Čiurlionis
  Tegai:
  Maskva, Čiurlionis

  Svarbiausios temos