04:24 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Dvi pagyvenusios draugės daugiau kaip 12 valandų klaidžiojo po miškus, kol policijos pareigūnai jas surado už dešimties kilometrų nuo automobilio

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Marijampolėje dvi moterys pasiklydo miške grybaudamos ir 12 valandų negalėjo rasti kelio atgal, pranešė Lietuvos policijos spaudos tarnyba.

  Šešiasdešimtmetė Laima su savo vyru ir bendravarde drauge atvyko į Želsvos mišką grybauti. Grybautojai tikėjosi pasivaikščioti apie valandą, atvyko apie 16:00. Tačiau paaiškėjo, kad miško pakraštyje buvo labai mažai grybų, ir žmonės nusprendė eiti giliau į mišką.

  Grybautojai sutarė laikytis kartu. Iš pradžių taip ir buvo, tačiau moterys nuėjo per toli ir nebegalėjo rasti kelio, kuriame paliko mašiną. Jos garsiai šaukė, kvietė Laimos vyrą, bet ėjo toliau ir toliau nuo kelio.

  "Laimė, turėjome telefonus, taip palaikėme ryšį. Laikas slinko, kartu su juo smelkėsi baimė. Bandėme visokius variantus, kaip išeiti iš miško. Ir pagal saulę, ir pagal išmintus takelius, bet niekas nepadėjo", — pasakojo Laima.

  Moterys nežinojo, kiek tiksliai jos nuėjo, tačiau suprato, kad klajojo daugiau nei valandą.

  "Man buvo labai baisu, viskas, galvojau, jau šešta valanda, kas bus kai sutems, prapulsime", — prisiminė Laima.

  Grybai, archyvinė nuotrauaka
  © Sputnik / Константин Чалабов

  Taip jos priėjo pasvirusį ženklą, ant kurio buvo parašyta "Žuvinto rezervatas" ir įspėta, kad pašaliniams vaikščioti draudžiama.

  Pasitarusios su vyru telefonu, grybautojos pasuko kairiau ir priėjo palias — durpyną.

  "Dilgėlės iki kaklo, išvartos, puvėsiai, lapai, krūmai, vanduo po kojomis žliugsi. Visur prieblanda. Nežinau, kaip mes sugebėjome per tas išvartas irtis pirmyn", — pasakojo Laima.

  Moterys telefonu susisiekė su vaikais. Jie patarė paskambinti į pagalbos centrą. Pranešimas apie pasiklydusias grybautojas buvo perduotas Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams.

  Du Reagavimo skyriaus ekipažai išvyko ieškoti moterų. Paieška nebuvo lengva, nes iki to laiko jau buvo tamsu.

  Patruliai bandė nustatyti moterų buvimo vietą pagal telefono skleidžiamą ryšį, tačiau paaiškėjo, kad telefonai seni, todėl buvimo vietą nustatyti buvo neįmanoma. Po pirmos valandos nakties patruliai atvyko į vietą, iš kurios moterys pradėjo grybauti.

  Patruliai nenaudojo raketų, nes miškas per tamsus. Vienas ekipažas liko ant kelio, antrasis su galingu prožektoriumi ėjo ieškoti moterų.

  Patruliai, išėję į mišką, norėjo kviesti į pagalbą kinologus, bet staiga išgirdo balsus. Susisiekę su moterimis, pareigūnai liepė likti vietoje, nes bijojo, kad tamsoje jos gali įklimpti į pelkę.

  Pareigūnams teko nueiti dar porą kilometrų, kad surastų sušalusias, šlapias ir išsigandusias moteris.

  Paaiškėjo, kad nuo automobilio jos buvo nutolusios apie dešimtį kilometrų.

  Marijampolietės šį įvykį vadina savo "antruoju gimimu" ir vis dar negali patikėti, kad viskas palyginti gerai baigėsi.

  "Gyvenimas mums suteikė antrą šansą, vienu metu maniau, kad liksime paliose amžinai. Jeigu ne policijos pareigūnai, pačios būtume niekada neišėję", — sakė Laima.

  Dar šia tema

  Lietuvos gyventoja, rinkdama grybus, pažeidė Baltarusijos sieną
  Tegai:
  policija, grybautojas, Marijampolė

  Svarbiausios temos