21:30 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Anksčiau žiniasklaidoje buvo paskelbtas atviras laiškas, kuriame vyras sukritikavo sveikatos apsaugos ministro dalyvavimą labdaros akcijoje "Vienos kėdės istorija"

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Antradienį žiniasklaidoje pasirodė vyro, pasivadinusio tėtis Mantas, atviras laiškas, kuriame kritikuojamas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Oficialiai ministerija nepakomentavo šios kritikos, tačiau pats ministras atsakė socialiniame tinkle.

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Savo žinutę ministras pradėjo nuo to, kad aplink labai daug pykčio.

  "Gal ir klystu, bet, matyt, tai tas pats pilietis Mantas, kuris laukiant prie akcijos vietos ir bendraujant su organizatoriais, atsivedęs du savo vaikus jiems aiškino apie tokių labdaros organizacijų "neskaidrumą". Ar tai pilietiškumo ir atjautos pamoka nuo mažų dienų? Ir nors organizatoriai skyrė laiko viską paaiškinti, matyt, net nenorėjo girdėti", — rašo ministras.

  Pasak jo, visuomenė dažnai skundžiasi, kad "trūksta bendruomeniškumo, atjautos, visuomenės įsitraukimo į savanorystę", tačiau tuo pat metu reiškiamas pyktis ir nepasitikėjimas. Ministras neabejoja, kad demokratinėje valstybėje kiekvienas gali išreikšti savo nuomonę, bet, anot jo, tai nepadeda "surinkti pinigų kilniam tikslui".

  Veryga primena, kad jis — ne tik ministras, bet ir pilietis, kuris taip pat turi teisę dalyvauti labdaros akcijose.

  "Esu ne tik ministras. Esu ir šios šalies, kurią labai myliu, pilietis. Tad, kaip ir bet kuris kitas žmogus, turiu teisę dalyvauti labdaros akcijose, aukoti pinigus, jei manau, kad yra prasminga. Ir, žinoma, turiu teisę būti žmogumi, nors tai gali ir nepatikti kažkam. Tad būkime pilietiški ir žmogiški!" — rašo politikas.

  Ministras dėkoja savanoriams, kurie "prisideda prie geresnės visuomenės kūrimo", ir ypač nevyriausybinei organizacijai "Mamų unija", kuri organizavo tėčio Manto pasipiktinimą sukėlusią akciją.

  Tėčio Manto laiške buvo rašoma, kad ministras turėtų veikti, o ne naudodamasis akcijomis gerinti savo įvaizdį.

  Nuo rugsėjo 16 dienos Vilniaus Katedros aikštėje stovi ligoninės palatos imitacija, joje šalia baltos lovos stovi kėdė. Tai socialinis projektas "Vienos kėdės istorija", kuriuo siekiama surinkti reikiamą sumą "Mamų unijos šeimos namų" užbaigimui. Šie namai skirti onkologine liga sergančio vaiko slaugai, reabilitacijai, šeimos gyvenimui, šis centras padės sukurti saugią, jaukią, sveikti padedančią aplinką visai sergančio vaiko šeimai.

  Kėdė simbolizuoja vietą, kurioje atsiduria vėžiu sergančio vaiko šeimos narys. Norintys prisidėti prie projekto, atsisėda ant kėdės ir tokiu būdu ragina surinkti reikiamą pinigų sumą.

  Būtent taip ir pasielgė ministras Veryga, kas supykdė praeivį.

  Tegai:
  vėžys, labdara, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos