13:06 2020 Gegužės 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Galimybę važiuoti dviračiu sostinės meras nurodė kaip būtiną sąlygą pretendentui į regioninių parkų direkcijos vadovo postą

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėjo Lygių galimybių kontrolieriaus prašymą panaikinti dalį reikalavimų laisvai darbo vietai užimti skelbime, kurį savivaldybės tinklalapyje paskelbė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Apie tai rašoma teismo pranešime.

  Sostinės meras kaip privalomą reikalavimą kandidatui į Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos vadovo postą nurodė galimybę važiuoti dviračiu. Dėl to meras buvo apskųstas.

  Pareiškėjas atkreipė dėmesį, kad ši sąlyga neleidžia žmonėms su negalia užimti šios pozicijos. Be to, pareigybės aprašyme nepateikiama jokių alternatyvų galimybei važiuoti dviračiu.

  Teismas nustatė, kad reikalavimas užimti laisvą darbo vietą prieštarauja Lygių galimybių įstatymui. Teisėjų kolegijos vertinimu, Lygių galimybių įstatymo nuostatos įpareigoja valstybės ir savivaldybių institucijas išlaikyti lygias teises ir galimybes nepriklausomai nuo lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, religijos, įsitikinimų, amžiaus, religijos ir kitų veiksnių.

  Dėl to teismas nusprendė iš dalies patenkinti skundą ir įpareigojo pašalinti specialų reikalavimą iš laisvos darbo vietos aprašo, nes jis nėra susijęs su Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos vadovo pareigų vykdymu.

  Sprendimą per 30 kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo dienos galima apskųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

  Dar šia tema

  Nausėda apkaltino Seimą ir Vyriausybę "stumdymusi" dėl eurokomisaro kandidatūros
  Paksas apkaltino Seimą bandymu suklaidinti tarptautines institucijas
  Kasčiūnas apkaltino Šimašių "naujo istorinio karo etapo" kurstymu
  Tegai:
  vadovas, dviratis

  Svarbiausios temos