08:32 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  Kauno savivaldybė rengiasi naikinti lengvatą už vaikų darželį vaikams, kurių tėvai nėra deklaravę gyvenamosios vietos mieste, dėl to ši suma augs keliolika kartų

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Viena diena darželyje ne Kauno gyventojams kainuos pilną kainą — 9,2 euro, praneša Kauno miesto savivaldybė.

  Jei mieste deklaruotas tik vienas iš tėvų, jie mokės mažiau — 4,9 euro. Kaune gyvenamąją vietą deklaravusiems tėvams kaina nesikeis ir sieks 0,58 euro.

  "Miestas suinteresuotas investuoti gerinant sąlygas savo gyventojams, todėl ir toliau lygiai taip pat kompensuos didžiąją dalį išlaidų už vaikų ugdymą. Tačiau ne mieste savo gyvenamąją vietą deklaravę asmenys, kurių gyventojų pajamų mokestis keliauja kitoms savivaldybėms, atitinkamai už darželius Kauno mieste turės mokėti pilną arba pusę kainos", — sako Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Jolanta Baltaduonytė.

  Šį sprendimą numatyta priimti artimiausiame Kauno miesto tarybos posėdyje. Sutaupytas lėšas žadama skirti naujų darželių statyboms ir grupių skaičiui didinti, kad vaikai galėtų darželius lankyti kuo arčiau namų.

  Remiantis praėjusių mokslo metų duomenimis, vidutiniškai vieno vaiko išlaikymas per mėnesį siekia nuo 267 iki 335 Eur (valstybės, savivaldybės ir specialiosios lėšos). Iš jų 152-250 eurų per mėnesį už vieną darželinuką kompensuodavo savivaldybė.

  Kauno miesto savivaldybė ikimokykliniam ugdymui organizuoti ir įgyvendinti iš savo biudžeto kasmet skiria vidutiniškai 31,35 mln. eurų.

  Šių metų rugsėjo duomenimis, Kauno miesto savivaldybės įstaigose yra daugiau kaip 14,5 tūkst. darželinukų. Iš jų apie tūkstantis nedeklaruoti Kaune, dar 900 vaikų nė vienas iš tėvų nėra Kauno miesto gyventojai.

  Kauno savivaldybė yra inicijavusi kai kurių Kauno rajono teritorijų prijungimą prie miesto savivaldybės. Tam priešinasi Kauno rajono savivaldybė, kurios teritorijas planuojama prisijungti. Siūlomos prijungti teritorijos užima 297,8 kvadratinio kilometro — beveik dukart daugiau nei dabartinis miestas.

  Kaip vieną iš prijungimo argumentų savivaldybė įvardija tai, jog Kauno rajono gyventojai naudojasi miesto infrastruktūra, taip pat ir vaikų darželiais, o tai papildomai kainuoja miestui.

  Dar šia tema

  Užsienio lituanistinių mokyklų projektams skirta 300 tūkst. eurų

  Svarbiausios temos