04:06 2019 Lapkričio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1058
 • RUB70.4361
  Pinigai, archyvinė nuotrauka

  Atskleista galimai milijonines pajamas slėpusi bendrininkų grupuotė

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  32 0 0

  Bendrininkų grupuotės nariams pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo, turto pasisavinimo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir buhalterinių dokumentų klastojimo

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai atskleidė 13 asmenų bendrininkų grupę, kuri, pasinaudojusi dešimt turizmo paslaugas teikiančių įmonių, įtariama nuslėpusi ne mažiau kaip 2 mln. eurų pajamų, rašoma FNTT pranešime.

  Bendrininkų grupuotės nariams pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo, turto pasisavinimo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir buhalterinių dokumentų klastojimo. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

  Įtariama, kad bendrininkų grupėje veikiantys asmenys, atstovavę turizmo paslaugas teikiančioms įmonėms, galėjo sukčiauti vengdami mokėti pelno mokestį.

  Įtariama, kad mokesčių slėpimo schemoje, siekiant sumažinti realiai gaunamas pajamas, buvo pasinaudota Latvijoje įsteigtomis, tačiau jokios veiklos nevykdančiomis bendrovėmis. Tyrimo duomenimis, klastojant savo atstovaujamų ir Latvijos įsteigtų bendrovių dokumentus, buvo apgaulingai tvarkoma buhalterinė apskaita, o tariamiems atsiskaitymams tarp įmonių panaudoti neapskaityti grynieji pinigai, gauti už suteiktas turizmo paslaugas užsienio šalyse. Skaičiuojama, kad per ilgiau nei penkerius metus buvo nuslėpta daugiau kaip 2 mln. eurų pajamų, o į valstybės biudžetą nesumokėta per 150 tūkst. eurų pelno mokesčio.

  Bendrininkų grupę sudarantiems asmenims pareikšti įtarimai. Jiems buvo paskirtos kardomosios priemonės — rašytiniai pasižadėjimai neišvykti. Siekiant užtikrinti civilinį ieškinį, pritaikytas laikinas nuosavybės apribojimas į 1,6 mln. eurų vertės turtą. 

  Dar šia tema

  Pasieniečiai sulaikė vilkiką, gabenusį milijono eurų vertės kontrabandos krovinį
  FNTT: televizorių prekeiviai galimai nuslėpė apie 200 tūkst eurų mokesčių
  LBA: bankų turto mokestis skaudžiai atsilieptų visai šalies ekonomikai
  Tegai:
  dokumentų klastojimas, sukčiavimas, grupuotė

  Svarbiausios temos