14:16 2020 Kovo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Seimo narė Paulė Kuzmickienė pabrėžė, kad viešojo transporto darbuotojai turi būti tolerantiški neįgaliesiems

  VILNIUS, spalio 6 — Sputnik. Seime iškeltas klausimas rengti mokymus neįgaliųjų integracijos ir neįgaliųjų visaverčio susisiekimo tema viešojo transporto vairuotojams, pranešė Seimo spaudos tarnyba.

  Seimo "Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų" (TS-LKD) frakcijos narė Paulė Kuzmickienė kreipėsi į Vilniaus viešojo transporto generalinį direktorių Rimantą Markauską, socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį ir susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių su prašymu imtis priemonių, kad būtų pagerintas neįgaliųjų aptarnavimas.

  Kuzmickienė papasakojo, kad gavo žinią iš piliečio apie neetišką vieno iš viešojo transporto vairuotojų elgesį. Troleibusui sustojus, prie vidurinių jo durų privažiavo pilietis neįgaliojo vėžimėlyje. Tačiau troleibuso vairuotojas nedelsdamas uždarė duris ir nuvažiavo toliau.

  "Deja, vairuotojo elgesys, pastebėtas "Žirmūnų žiedo" stotelėje, yra neetiškas ir netoleruotinas, formuojantis neigiamą Vilniaus viešojo transporto įmonės ir jos darbuotojų įvaizdį dėl požiūrio į neįgaliųjų integracijos svarbą", — pažymėjo Seimo narė.

  Jos manymu, nepaisant to, kad dauguma miestų troleibusų ir autobusų yra žemagrindžiai ir turi specialius neįgaliesiems skirtus pandusus, sėdint neįgaliojo vėžimėlyje įvažiuoti į autobusą yra gana sunku ir neretai keleiviams reikia vairuotojo pagalbos.

  "Todėl, nepaisant maršruto grafiko ar kitų aplinkybių, vairuotojas privalo padėti keleiviui", — sakė ji.

  Kuzmickienė paprašė Kukuraičio pažiūrėti į šią problemą nacionaliniu mastu ir kartu su viešojo transporto įmonėmis rengti mokymus vairuotojams, kad šie mokėtų padėti žmonėms su negalia.

  Kuzmickienė taip pat pasiūlė į viešojo transporto vairuotojų pareigybių aprašus įtraukti būtinybę padėti neįgaliesiems.  

  Dar šia tema

  "Laimė galėti": Vilniuje įvyko neįgaliųjų teisių gynimo akcija
  Nausėda apkaltino Seimą ir Vyriausybę "stumdymusi" dėl eurokomisaro kandidatūros
  Tegai:
  žmonės su negalia, viešasis transportas, Seimas

  Svarbiausios temos