03:17 2020 Kovo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Eimunto Nekrošiaus atminimo lenta užėmė vietą šalia atminimo ženklo, skirto TSRS liaudies artistui Georgijui Tovstonogovui

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Sankt Peterburge, teatro "Baltijos namai" aktorių fojė, atidengta atminimo lenta didžio lietuvių režisieriaus Eimunto Nekrošiaus atminimui.

  "Kuo toliau žmogus, tuo arčiau širdies. Eimuntas Nekrošius yra ne tik arčiau mūsų teatro širdies, jis yra ir jo dalis: pagrindinė, svarbi, stipri", — pažymėjo teatro spaudos tarnyba.

  Nekrošiaus lenta užėmė vietą šalia memorialinės lentos TSRS liaudies artisto Georgijaus Tovstonogovo, kuris vadovavo šiam teatrui 1949–1956 metais, atminimui.

  Ceremonijoje dalyvavo režisieriaus sūnus, teatro dailininkas Marius Nekrošius. Jis padėkojo Peterburgo gyventojams už tėvo atminimą ir pažymėjo, kad po jo mirties atminimo lenta Sankt Peterburge tapo pirmuoju ženklu, įamžinančiu jo atminimą.

  "Atidarydami šią lentą, mes pagerbiame meistrą, kuris buvo didelis draugas ir nuolatinis festivalio "Baltijos namai" dalyvis. Džiaugiamės, kad didžioji festivalio dalis skirta Nekrošiaus ir jo mokinių kūrybai, ir tai reiškia, kad Nekrošius — tęsiasi", — cituoja TASS festivalio vadovo Sergejaus Šubos žodžius.

  Nekrošius gimė 1952 metais Lietuvos TSR Raseinių rajone. Jis baigė Rusijos teatro meno akademiją Maskvoje. Baigęs studijas, dirbo Kauno dramos teatre. Po to Nekrošius grįžo į Vilniaus jaunimo teatrą, kuriame dirbo iki 1992 metų.

  Lietuvos režisierius įsteigė savo teatrą "Meno fortas". Taip pat Nekrošius pristatė savo naują spektaklį "Cinkas (Zn)" XXVIII tarptautiniame teatro festivalyje "Baltijos namai" Sankt Peterburge.

  Režisieriaus nuopelnai Lietuvai įvertinti Nacionaline kultūros ir meno premija (1997), Gedimino ordino Komandoro kryžiumi (1998), ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Didžiuoju kryžiumi (2003) ir daugeliu kitų apdovanojimų ir premijų.

  Nekrošius tapo reikšminga figūra pasaulio teatro istorijoje. Rusijoje buvo pripažintas jo talentas ir kultūrinis ryšys su rusais. Teatralai reguliariai eidavo į jo mažąjį teatrą "Meno fortas" į premjeras ir lankydavosi jo spektakliuose gastrolių į Maskvą metu.

  Dar šia tema

  Lietuvių kilmės aktorius taps teatro meno vadovu Jaroslavlyje
  Teatras Vilniaus gatvėse: Lietuvoje vyko festivalis "Mozaika-2019"
  Mirė garsus Rusijos režisierius Markas Zacharovas
  Tegai:
  Rusija, Sankt Peterburgas, režisierius, Lietuva

  Svarbiausios temos