16:02 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Advokatai atsisako atstovauti bylose ir skundžiasi, kad valandinis apmokėjimas bylose už atstovavimą kaip valstybės paskirto gynėjo yra vienas mažiausių Europoje ir pats menkiausias iš visų Baltijos valstybių

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Opozicijos lyderis Julius Sabatauskas ragina kuo greičiau išspręsti valstybės skiriamų advokatų krizę — šie atsisako imtis bylų, nes valstybė jiems kelis mėnesius vėluoja sumokėti algas, rašoma Seimo pranešime.

  Sabatauskas teigia, kad valstybė advokatams skolinga apie pusę milijono eurų.

  "Valdantiesiems jau turbūt tapo įprasta skriausti pačius silpniausius. Dabar jie sudarė situaciją, kai piliečiai, neturintys pinigų samdytis brangių advokatų, yra paliekami be galimybės ginti savo interesų. Vyriausybė jau 3–4 mėnesius nesumoka atlygio daugiau nei keliems šimtams advokatų, kurie teikia valstybės garantuojamą teisinę pagalbą nepasiturintiems piliečiams", — sako opozicijos lyderis socialdemokratas Julius Sabatauskas.

  Pasak politiko, vis sudėtingiau rasti, kas teiktų nemokamą teisinę pagalbą nepasiturintiems klientams.

  Parlamentaro teigimu, skola advokatams jau viršija pusę milijono eurų. 

  "Nuo šito kenčia ne tik mūsų valstybės prestižas. Čia pat kyla klausimų, kaip užtikrinsime įstatymuose numatytą įsipareigojamą ginti Lietuvos piliečius. Ar valdantiesiems rūpi, kad būtų atstovaujami tik tie, kurie gali susimokėti?" — klausia Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys.

  Atsisakymas atstovauti bylose — tai savotiškas valstybinių advokatų streikas. Jie skundžiasi, kad valandinis apmokėjimas bylose už atstovavimą kaip valstybės paskirto gynėjo yra vienas mažiausių Europoje ir pats menkiausias iš visų Baltijos valstybių. Įkainis už valandą advokato darbo siekia 13 eurų.

  Pasak Sabatausko, valdantieji, neatsiskaitydami valstybės advokatams už teisinę pagalbą, stabdo ir nusikaltimų tyrimą. Bylos vilkinamos dėl vis labiau užsitęsiančių advokatų paieškų. Socialdemokratas primena, kad valstybė yra įsipareigojusi skirti gynėjus nepilnamečiams, kitakalbiams, neįgaliesiems.

  Dar šia tema

  Dirbo Lietuvos "labui". Už ką sumokėta advokatams "Sausio 13-osios byloje"
  Lietuvos prezidentas inicijavo korupcija įtariamo teisėjo atleidimą
  Ekspertas: Lietuvoje žlugdomi žmonių likimai dėl "sovietinės grėsmės" mito
  Tegai:
  streikas, advokatas, byla

  Svarbiausios temos