04:04 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  70

  Virš Lietuvos vyrauja labai šalta oro masė, iš dangaus vietomis krinta šlapdriba ar vidutinio intensyvumo sniegas

  Sekmadienį Lietuvoje iškrito pirmasis sniegas. Socialiniuose tinkluose žmonės aktyviai dalijasi nuotraukomis ir vaizdo įrašais.

  Sekmadienį sniegas buvo negausus, tačiau jau šiandien pranešimai apie tikrą pirmąjį sniegą gaunami iš daugelio šalies vietų.

  Снег в Шальчининкае, 6 октября 2019 года
  Pirmasis sniegas Šalčininkuose

  "Vertėtų nepamiršti, kad šiandien yra spalio 7 diena ir sniegui (netgi pirmajam) dar žymiai per anksti. Vis dėlto visko pasitaiko. Bet žiema tikrai sulig šiandiena neprasidės — jau nuo savaitės vidurio laukia "atšilimas" iki 12-13 laipsnių, tačiau lietus taip pat dažnai lankysis", — rašoma Facebook grupėje "Orai ir klimatas Lietuvoje".

  Первый снег в Литве, 6 октября 2019 года
  Telšių rajonas, spalio 7-oji

  Šioje grupėje žmonės dalijasi nuotraukomis ir vaizdo įrašais iš Biržų rajono, Telšių, Panevėžio, Šalčininkų.

  Sinoptikai patvirtino, kad tai jau tikras pirmasis 2019–2020 šaltojo sezono sniegas.

  Снег в Утене, 6 октября 2019 года
  Sniegas Utenoje spalio 6 dieną

  "Tradiciškai sniegelis susikaupė ant automobilių, bet žymesnės sniego dangos nebus, nes žemės paviršius vis dar pakankamai įšilęs ir nukritusios snaigės greitai tirpsta", — rašoma grupėje.

  Žadama, kad savaitę pradėsime žiemiškiau, o užbaigsime kaip šiltą rudenį. Pirmadienį iš dangaus gali kristi snaigės, daug kur prognozuojamas lietus. Šils iki 4–9 laipsnių.

  Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, spalio 13-14 dienos bus šiltos, nes šalį pasieks labai šilta oro masė iš pietų. Gali sušilti iki +16 ar net +20.

  Spalio 8-os naktį vietomis, dieną daug kur nedideli krituliai, daugiausia lietus. Temperatūra naktį nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 šilumos, pajūryje atvės iki 5 laipsnių šilumos, dieną termometrai rodys 6–11 laipsnių.

  Spalio orai Lietuvoje ir Vilniuje
  © Sputnik /
  Spalio orai Lietuvoje ir Vilniuje
  Tegai:
  krituliai, sniegas, orai, Lietuva

  Svarbiausios temos