10:54 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (314)
  24

  Lietuvos muitinės duomenimis, šiemet fiksuoti jau 439 atvejai, kai vairuotojai užuolankomis mėgino įsiūlyti muitinės pareigūnams didesnę ar mažesnę pinigų sumą

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Šiemet beveik puspenkto šimto vairuotojų, važiavusių iš užsienio per kelio postus, patikros muitinėse metu viena ar kita forma mėgino sugundyti muitinės pareigūnus pinigais, rašoma Muitinės pranešime žiniasklaidai.

  Dvidešimt du iš jų kyšį bruko tiesiogiai — tais atvejais Muitinės kriminalinėje tarnyboje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

  Net du ikiteisminiai tyrimai už vairuotojų pareigūnams Šalčininkų kelio poste rodytus piniginius "pagarbos ženklus" ar siūlytą "arbatą" pradėti praėjusią savaitę, tą pačią dieną. Rugsėjo 30 dienos pavakarę, apie 17:30 – 18:00, į Šalčininkų kelio postą atvažiavo vilkikai "Daf" ir "Man", kuriuos vairavę Baltarusijos piliečiai M. Sh. ir A. U. patikros metu mėgino papirkti muitinės pareigūnus.

  Jei M. Sh. sakė, kad ant prietaisų skydelio palikta 2 eurų moneta buvusi pagarbos ženklu, tai A. U. tokiu pat būdu siūlė 5 eurus "arbatai". Abu vairuotojai pasiaiškinimuose pripažino, kad siūlė pareigūnams paimti pinigus, net ir suprasdami, kad už tai gresia baudžiamoji atsakomybė.

  Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) dėl abiejų šių atvejų buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Vairuotojai buvo apklausti, o vėliau supažindinti su baudžiamuoju įsakymu. Jiems gresia maždaug 750 eurų bauda. Abiejų vairuotojų krovininiai vilkikai buvo detaliai patikrinti, bet jokių pažeidimų nerasta.

  Lietuvos muitinės duomenimis, šiemet fiksuoti jau 439 atvejai, kai vairuotojai užuolankomis mėgino įsiūlyti muitinės pareigūnams didesnę ar mažesnę pinigų sumą. Tokiais atvejais banknotai paprastai įdedami tarp muitininkui pateikiamų dokumentų, ar tikrinimo metu paliekami kabinoje, aiškiai matomoje vietoje.

  Tokius asmenis įspėjus apie baudžiamąją atsakomybę už valstybės tarnautojo papirkimą, šie ima teisintis, kad pinigai tarp dokumentų pakliuvo atsitiktinai, užsimiršus ir pan.

  Tačiau pasitaiko atvejų, kai pinigai siūlomi nedviprasmiškai — dėl 22 tokių pradėti ikiteisminiai tyrimai. Siūlomos sumos labai įvairios, dažniausiai siūlyta 5 arba 20 eurų, bet pasitaikė ir 100 eurų ar 100 zlotų sumos. Paprastai tokių siūlytojų gabenamuose kroviniuose nerandama jokių pažeidimų, tad žmonės tiesiog susigadina kelionę ir prisikuria problemų lygioje vietoje, vien dėl turėtų stereotipų apie muitinės pareigūnus.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (314)

  Dar šia tema

  Suklastotą dokumentą pateikęs užsienietis, įtariama, bandė papirkti pasienietį
  Kaip neblaivus vairuotojas bandė papirkti Kelių policijos pareigūnus
  Kaune skirta 8 tūkst. eurų bauda už bandymą papirkti valstybės tarnautoją
  Klaipėdoje prie vairo sėdėjusi neblaivi moteris bandė papirkti policininką
  Tegai:
  pinigai, vairuotojai, Muitinė

  Svarbiausios temos