22:37 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Pasak SĮ "Susisiekimo paslaugos" direktorės Modestos Gusarovienės, įrengus bankinių atsiskaitymo skaitytuvus, vairuotojams šis atsiskaitymo būdas yra daug greitesnis

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Sostinės vairuotojai už automobilių stovėjimą aktyviausiai naudojamuose parkomatuose galės atsiskaityti ir bekontaktėmis banko kortelėmis, praneša SĮ "Susisiekimo paslaugos".

  Vilniaus centre ir jo prieigose galima rasti atnaujintus parkomatus su galimybe atsiskaityti bekontakčiu būdu įrengtose mėlynojoje, geltonojoje ir raudonojoje automobilių stovėjimo rinkliavos zonose, esančiose Didžiojoje, B. Radvilaitės, Vilniaus, Vokiečių, Šv. Jono, Universiteto, Pylimo, Geležinkelio, J. Lelevelio, Radvilų, Maironio, Bazilijonų, A. Smetonos, Pamėnkalnio ir Tilto gatvėse.

  "Vairuotojams atsiskaityti už automobilio stovėjimą parkomatuose nuo šio rudens tampa dar patogiau. Pakanka turėti galiojančią bekontaktę banko kortelę, prieš tai suvesti automobilio valstybinį numerį, įrašyti sumą ir patvirtinti mokėjimą priliečiant kortelę. Informacija apie sumokėtą rinkliavą iškart patenka į parkavimo kontrolieriams prieinamą duomenų bazę", — sako SĮ "Susisiekimo paslaugos" direktorė Modesta Gusarovienė.

  Pasak jos, įrengus bankinių atsiskaitymo skaitytuvus, vairuotojams šis atsiskaitymo būdas yra daug greitesnis, be to, jiems nereikia turėti smulkių grynųjų pinigų.

  Nuo spalio 7 dienos bekontaktis atsiskaitymas už automobilių stovėjimą sostinėje veikia 20-yje aktyviausiai naudojamų sostinės parkomatų.

  Šiuo metu mokėti rinkliavą už automobilių stovėjimą Vilniuje galima keliais būdais — parkomatuose, mobiliąja programėle "m.Parking" arba trumpąja SMS žinute.

  2018 metų duomenimis, 79 proc. mokėjimų buvo atlikti per "m.Parking" programėlę, ir trumposiomis SMS žinutėmis, o likę 21 proc. mokant parkomatuose.

  Vairuotojams pakanka suvesti automobilio valstybinį numerį, pasirinkti atsiskaitymo būdą — monetomis ar bekontakte banko kortele — ir patvirtinti mokėjimą. Spausdinti popierinio kvito ir palikti jo ant automobilio priekinio stiklo nebereikia, tačiau jeigu bilietas reikalingas, jį galima atsispausdinti iškart po apmokėjimo patvirtinimo dar kartą spaudžiant žalią mygtuką.

  Dar šia tema

  Vilniuje nuo kitų metų keičiamos rinkliavos zonų ribos
  Bus sugriežtinti reikalavimai pavėžėjams ir taksi paslaugų teikėjams

  Svarbiausios temos