15:29 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  71

  Griovimo darbai Vyriausybei kainuos daugiau kaip 1,8 mln. eurų, netrukus vietoje rūmų ant Tauro kalno turėtų iškilti Nacionalinė koncertų salė

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Šį trečiadienį bus pradėti griauti daugiau nei pusšimtį metų ant Tauro kalno stovėję apleisti Profsąjungų rūmai, o jų vietoje iškils Nacionalinė koncertų salė, skelbia Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Savivaldybės pranešime teigiama, kad pagal planą Profsąjungų rūmų nebeliks jau iki metų pabaigos.

  "Nuo Tauro kalno į miestą žvelgs nauja ir moderni Nacionalinė koncertų salė. Tampame istorinių įvykių liudininkais — trečiadienį prasideda buvusių Profsąjungų rūmų griovimo darbai, prieš mėnesį išrinkome geriausią architektūrinę idėją Nacionalinei koncertų salei, o po to vilniečius ir miesto svečius pakviesime į naujojo traukos centro Vilniuje statybų pradžią", — kalbėjo Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas.

  Griovimo darbus vykdys konkursą laimėjusios bendrovės "Vaidva" ir "Statybų kodas". Griovimo darbai prasidės spalio 9 dieną, trečiadienį, 10:00.

  Ant Tauro kalno stovintys Profsąjungų rūmai bus nugriauti per ateinančius kelis mėnesius, o viduje esantys vertingi Algimanto Stoškaus vitražai bus išsaugoti ir perduoti Nacionaliniam dailės muziejui. Žadama, kad baigus griovimo darbus savivaldybė sutvarkys ir būsimosios Koncertų salės prieigas, taip pat greta esančią Liuteronų sodų teritoriją — Vilniaus evangelikų senųjų kapinių kompleksą. Bendra aplinkos sutvarkymo projektų vertė, kartu su ES parama, siekia apie 14 mln. eurų.

  Pagal konkurso sąlygas, naujajame pastate bus iki 1,7 tūkst. vietų didžioji ir 500 vietų mažoji salės, kavinės, erdvus vestibiulis su vaizdu į įspūdingą miesto panoramą ir patalpos įvairiai kitai kultūrinei veiklai. Architektai pasiūlė ant Tauro kalno statyti keletą atskirų statinio dalių, kurias apjungtų atviras cokolinis aukštas, sukurtas "žaliasis koridorius", statinyje bus Didžioji ir Mažoji koncertų salės. Į projektą jautriai įsilieja ir Liuteronų sodo teritorija, parkas ant Tauro kalno.

  Numatomas koncertų salės projektavimo paslaugų ir statybos darbų biudžetas siekia 52 mln. eurų. Į šią sumą įtrauktos visos su objekto projektavimu, statyba ir įrengimu bei sklypo tvarkymu susijusios išlaidos. Planuojama, kad 2021 metais prasidės kelerius metus truksiančios pastato statybos.

  Dėvėtų drabužių krautuvės ir lauko tualetai: ar tokia iš tikrųjų Gerovės valstybė? >>

  2004 metais Profsąjungų rūmų pastate kilo didžiulis gaisras, sunaikinęs dalį pastato, dešinysis rūmų sparnas beveik visiškai sudegė. Ši rūmų dalis taip ir nebuvo suremontuota, rūmai pamažu nyko.

  Socialistinio istorizmo stiliaus Respublikiniai profsąjungų kultūros rūmai duris atvėrė 1963 metų gruodį. Pernai, rugpjūčio 1 dieną, statinio konstrukcijų ekspertizės metu nustatyta, kad statinys ne tik fiziškai pažeistas po gaisro, bet ir funkciškai nusidėvėjęs bei trukdo statyti naują statinį — Nacionalinę koncertų salę, todėl komisija pasiūlė pastatą nugriauti. Šių metų gegužę sostinės Taryba davė leidimą nugriauti Profsąjungų rūmus.

  Dar šia tema

  Šalia Vilniaus iškils ekologiški namai iš molio ir kanapių
  Kaune iškils naujas tiltas per Nerį
  Kaunas paskelbė apie naujos ledo arenos statybas
  Kaune kyla nauja moderni irklavimo bazė
  Tegai:
  Vilnius, Profsąjungų rūmai

  Svarbiausios temos