10:12 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  Kalėjimo tvora, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje kuriama nuteistųjų resocializacijos sistema

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Lietuva pagal pakartotinai nusikalstančiųjų skaičių palyginti su Europos šalimis yra pirmoje vietoje, todėl šalyje kuriama resocializacijos sistema

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Lietuvoje kuriama nuteistųjų resocializacijos sistema prisidės prie pakartotinio nusikalstamumo mažinimo, pareiškė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

  Seimas pritarė Teisingumo ministerijos bausmių vykdymo įstatymų paketui, kurį priėmus bus sudarytos sąlygos kurti dviejų pakopų – lengvo ir griežto režimų sistemą, motyvuojančią nuteistuosius dirbti, dalyvauti socialinėse programose, siekti keisti elgesį ir gauti lengvatų, rašoma ministerijos pranešime.

  Pasak Jankevičiaus, įkalinimo įstaigose bausmę atliekantys nuteistieji privalės dirbti, kad prisidėtų prie savo išlaikymo, neprarastų įgytų darbinių įgūdžių ar įgytų profesiją.

  Anot ministro, šiuo metu kuriama resocializacijos sistema bus pagrįsta pagalba nuteistajam ir užimtumu bei pakartotinio nusikalstamumo mažinimu.

  Lengvo režimo grupėje esantys turėtų lengvatų, padėsiančių palaikyti glaudesnius ryšius su artimaisiais, pagerinti savo buitį.

  Pavyzdžiui, būtų neribojami pasimatymai ir pokalbiai telefonu, padidinta pinigų suma, už kurią per mėnesį galima apsipirkti parduotuvėje. Dirbti vengiantys drausmės pažeidėjai netektų šių lengvatų ir bausmę atliktų griežtesniu režimu.

  Tokia praktika, kuomet gerai besielgiantys ir resocializacijos programose dalyvaujantys nuteistieji gauna lengvatų, pasiteisino užsienio valstybėse: į laisvę išėję nuteistieji retai vėl sugrįžta į įkalinimo įstaigas. Lietuva pagal šį rodiklį, palyginti su Europos šalimis, yra pirmoje vietoje – net 62 procentai į laisvę išėjusiųjų vėl nusikalsta.

  Kalėjimų Europoje žemėlapis
  © Sputnik /
  Kalėjimų Europoje žemėlapis

  Dar šia tema

  Moteriai, palikusiai kūdikį mirti tualeto duobėje, gresia kalėjimas iki gyvos galvos
  Pareigūnui, panaudojusiam perteklinę jėgą prieš sulaikytąjį, gresia kalėjimas
  Latvijoje ketinama statyti kalėjimą, kuris "taps pavyzdžiu visai Europai"
  Tegai:
  nusikalstamumas, užimtumas, nuteistieji

  Svarbiausios temos