15:24 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Nepaisant nestabilios situacijos ekonomikoje, dauguma šalies piliečių nesiima jokių veiksmų, kad pagerintų savo padėtį

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Dėl pensijos lietuviai nerimauja mažiau nei kitų Baltijos šalių piliečiai, parodė "Luminor" banko tyrimas.

  Apklausos rezultatai parodė, kad, palyginti su Lietuva, beveik dvigubai daugiau Latvijos ir Estijos piliečių papildomai taupo pensijai, vis dėlto visų trijų Baltijos šalių gyventojai nerimauja dėl savo finansinės gerovės ateityje.

  Tyrime, kuriame dalyvavo daugiau nei trys tūkstančiai žmonių nuo 18 iki 65 metų, nejaučia nerimo tik 23 procentai lietuvių, 15 procentų latvių ir 17 procentų estų.

  Kas penktas Lietuvos pilietis negalvoja apie savo pensiją. Latvijoje tokių tik septyni procentai, o Estijoje — devyni procentai.

  Kaip pažymėjo "Luminor" pensijų produkto vadovė Aistė Paliukaitė, nors lietuviai jaudinasi dėl savo ateities, dauguma jų vis tiek nesiima jokių veiksmų.

  "Be to, reikia taip pat atkreipti dėmesį, kad didžioji dalis gyventojų, kurie papildomai kaupia pensijai, taupo lėšas tik II pakopos pensijų fonde, kurio, kaip rodo pačios "Sodros" pateikiami skaičiavimai, siekiant orių pajamų senatvėje gali ir neužtekti", — paaiškino ji.

  Pasak jos, žmonės, kurie kaupia pinigus, jaučiasi labiau užtikrinti savo gyvenimu ateityje.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pažadėjo padidinti pensijas šalyje kitais metais. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio, išmokos augs greičiau nei atlyginimai — 8,11 proc.

  Be to, senatvės pensijoms didinti iš socialinio draudimo fondo ("Sodros") ir valstybės biudžeto planuojama skirti papildomus 240 milijonų eurų.

  Šių metų pradžioje "Eurostat" paskelbė tyrimą, pagal kurį Lietuva yra tarp penkių šalių, turinčių aukščiausią skurdo rizikos lygį Europoje. Lietuva taip pat viršijo ES šalių reitingą, kuriose pensininkams dažniausiai gresia skurdas.

  Dar šia tema

  Daliai gyventojų ketinama didinti šalpos senatvės pensiją
  Butkevičius pajamų nelygybei ir skurdui mažinti siūlo nedelsiant didinti pensijas
  Tegai:
  ES, Lietuva, Baltijos šalys, pensijų kaupimas, pensijos

  Svarbiausios temos