08:11 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Kaune sulaikyti asmenys, kurie keturis metus vykdė nelegalų alkoholio verslą, galimai juos dengė policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos skyriaus vadovas

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Kaune sulaikyti asmenys, kelerius metus organizavę nelegalų alkoholio verslą bei prekybą vogtomis automobilių detalėmis, kartu sulaikyti ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato padalinio vadovas ir buvęs Kauno apskrities vieno iš padalinių vadovas, praneša Policijos departamento spaudos tarnyba.

  Tyrimo duomenimis, sulaikyti policijos pareigūnai galimai dalyvavo nelegalioje veikloje. Žiniasklaidos duomenimis, vienas iš sulaikytųjų policininkų tai Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos trečiojo skyriaus viršininkas Donatas Karalukas.

  Нелегальный алкогольный бизнес в Каунасе
  © Photo : Lietuvos policija
  Nelegalaus verslo organizatoriai taip pat vertėsi prekyba vogtomis automobilių detalėmis

  Pranešime dspaudai teigiama, kad operacijos metu iš viso sulaikyti 9 įtariamieji, atlikta kelios dešimtys kratų Kauno ir Marijampolės apskrityse. Šiuo metu sprendžiamas klausimas dėl griežčiausios kardomosios priemonės — suėmimo skyrimo įtariamiesiems. Tarp sulaikytųjų — vienos Kauno įmonės, kuri užsiima policijos konfiskuoto turto saugojimu, vadovas.

  Нелегальный алкогольный бизнес в Каунасе
  © Photo : Lietuvos policija
  Iš nusikaltėlių paimti pinigai

  Speciali sulaikymo operacija vyko spalio 7-9 dienomis. Tyrimas vyko daugiau kaip vienerius metus, tiriamos tokios nusikalstamos veikos kaip neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimas arba realizavimas, neteisėtas vertimasis ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla, piktnaudžiavimas tarnyba, kyšininkavimas.

  Kratų metu rasta ir paimta didelis kiekis akcizais apmokestinamų prekių, t. y. įvairių alkoholinių gėrimų, nepaženklintų banderolėmis — daugiau kaip 20 Euro palečių, t. y. daugiau kaip 16 000 vnt. įvairių alkoholio butelių, vogtų automobilių detalių, kitų galimai vogtų prekių. Kratų metu iš įvairių vietų bei asmenų rasta ir paimta daugiau kaip 50 000 eurų, galimai gautų vykdant nusikalstamas veikas. Priimtas sprendimas apriboti nuosavybės teises į įtariamųjų sąskaitas.

  Įvertinus tai ir atsižvelgiant į Policijos departamento prie VRM Imuniteto valdybos atliktą Kauno apskr. policijos antikorupcinę analizę, priimtas sprendimas į Kauno apskr. vyriausiojo policijos komisariato vadovo pareigas laikinai perkelti Policijos departamento prie VRM Imuniteto valdybos viršininką Elaną Jablonską.

  Нелегальный алкогольный бизнес в Каунасе
  © Photo : Lietuvos policija
  Kratų metu aptikta įvairių alkoholinių gėrimų, nepaženklintų banderolėmis — daugiau kaip 20 Euro palečių, t. y. daugiau kaip 16 000 vnt. įvairių alkoholio butelių

  Artimiausiu metu taip pat bus sprendžiamas klausimas dėl kelių Kauno apskr. padalinių vadovų rotacijos.

  Svarbiausios temos