06:37 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas prognozuoja, kad toks mokestis skaudžiausiai smogtų tiems, kurie pinigų naujesniems automobiliams neturi, o tai didintų socialinę atskirtį

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Vadinamajam automobilių mokesčiui, kurį siūlo valdantieji, socialdemokratai nepritars, pranešė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas partijos tinklalapyje paskelbtame pranešime.

  Pasak jo, mokestis, kurį siūlo valdantieji, nėra joks taršos mokestis.

  "Tikrasis taršos mokestis yra kuro akcizas: kuo didesnis variklio tūris, kuo daugiau kuro sudegini, tuo daugiau susimoki. O valdančiųjų siūlymas yra vienkartinis turto mokestis. Kitaip tariant, įsigijai, susimokėjai ir toliau teršk kiek nori, daugiau jau nemokėsi. Tam mes Seime nepritarsim", — sako Paluckas.

  Politiko teigimu, valdančiųjų siūlomas mokestis taršos problemų nespręs. Jis prognozuoja, kad toks mokestis skaudžiausiai smogtų tiems, kurie pinigų naujesniems automobiliams neturi, o tai didintų socialinę atskirtį.

  Pasak Palucko, Lietuva nesugrius, jei šis mokestis bus įvestas, bet pirmiausiai ir skausmingiausiai jis palies tuos, kurie neturi pinigų naujesniems automobiliams: taršos mokestį per akcizą jie ir taip susimoka.

  "Viešasis transportas yra vienintelė nepasiturinčiųjų alternatyva tam senam automobiliui, tačiau apie kokius nors rimtesnius pokyčius šioje srityje valdantieji tyli. Kaip ir apie viešojo transporto klausimą kaimo vietovėse, kur alternatyvų privatiems automobiliams kol kas nėra", — vertina politikas.

  Anksčiau Aplinkos ministerija paskelbė parengusi Transporto priemonių taršos mokesčio įstatymo projektą, kuris numato mokestį už transporto priemonių  keliamą taršą.

  Dar šia tema

  Numatoma įvesti transporto priemonių taršos mokestį
  Ekspertas: kovoje su "taršiais" automobiliais Lietuva nori neatsilikti nuo tendencijos
  Tegai:
  mokestis, automobiliai, Gintautas Paluckas

  Svarbiausios temos