03:23 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  129

  Trečiadienį pradėta griauti prieš 15 metų nuo gaisro nukentėjusi pastato dalis, miesto valdžios atstovai tikina, kad taip prasideda nauja sostinės era

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Trečiadienį Vilniuje pradėti griauti buvę Profsąjungų rūmai, Facebook pasidalino sostinės savivaldybė ir paviešino kelias griovimo darbų nuotraukas.

  "Šiandien esame tikro istorinio įvykio liudininkais ir tariame "#Sudie, profsąjungų rūmai!" — pradedame griauti apgriuvusius ir dešimtmečius stovėjusius rūmus ant Tauro kalno, kuriuos pakeis visiškai nauja ir moderni Nacionalinė koncertų salė", — rašoma žinutėje.

  Griovimo darbus vykdo konkursą laimėjusios bendrovės "Vaidva" ir "Statybų kodas".

  Снос здания Дворца профсоюзов в Вильнюсе
  Griovimo darbai prasidėjo trečiadienio rytą

  Savo komentarais pasidalino ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius, kuriam šis pastatas taip pat kelia prisiminimų.

  "Suprantu, kad daliai vilniečių šie brutaliai į jautrią Vilniaus vietą įparašiutintų stalininių rūmų griuvėsiai kelia ir nostalgiją. Kažkas ten ėjo į koncertus, kiną ar šokius, kažkas lankė būrelį, kažkas mašinoje su vaizdu į miestą romantiškai leido laiką. Man ir pačiam ta vieta vis dar siejasi su Vilnius Jazz koncertais ir antikvariniu turgeliu", — rašo Facebook Šimašius.

  Снос здания Дворца профсоюзов в Вильнюсе
  Griovimo darbus vykdo konkursą laimėjusios bendrovės "Vaidva" ir "Statybų kodas"

  Tačiau meras ragina eiti pirmyn ir laukti, kol ant Tauro kalno iškils puiki vieta, iš kurios vilniečiai galės grožėtis miestu.

  "Mažiau sovietmečio, daugiau laisvos Lietuvos. Mažiau brukamos kultūros, daugiau savo pačių pasirinkimo, ką norime klausytis", — ragina meras.

  Ant Tauro kalno stovintys Profsąjungų rūmai bus nugriauti per ateinančius kelis mėnesius, o viduje esantys vertingi Algimanto Stoškaus vitražai bus išsaugoti ir perduoti Nacionaliniam dailės muziejui.

  Vietoje rūmų turėtų iškilti Nacionalinė koncertų salė. Ant Tauro kalno esantį statinį žadama nugriauti iki šių metų pabaigos, tam Vyriausybė skyrė 1,8 mln. eurų.

  Снос здания Дворца профсоюзов в Вильнюсе
  Vietoje rūmų turėtų iškilti Nacionalinė koncertų salė

  2004 metais Profsąjungų rūmų pastate kilo didžiulis gaisras, sunaikinęs dalį pastato, dešinysis rūmų sparnas beveik visiškai sudegė. Ši rūmų dalis taip ir nebuvo suremontuota, rūmai pamažu nyko.

  Снос здания Дворца профсоюзов в Вильнюсе
  Ant Tauro kalno stovintys Profsąjungų rūmai bus nugriauti per ateinančius kelis mėnesius

  Socialistinio istorizmo stiliaus Respublikiniai profsąjungų kultūros rūmai duris atvėrė 1963 metų gruodį. Pernai, rugpjūčio 1 dieną, statinio konstrukcijų ekspertizės metu nustatyta, kad statinys ne tik fiziškai pažeistas po gaisro, bet ir funkciškai nusidėvėjęs bei trukdo statyti naują statinį — Nacionalinę koncertų salę, todėl komisija pasiūlė pastatą nugriauti. Šių metų gegužę sostinės Taryba davė leidimą nugriauti Profsąjungų rūmus.

  Tegai:
  Profsąjungų rūmai, Vilnius

  Svarbiausios temos