14:10 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  90

  Tarp Baltijos šalių, kurios, kaip buvusios sovietų valstybės, taip pat įtrauktos į tyrimą, Lietuvos rodiklis mažiausias

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Tarp buvusių TSRS šalių Kazachstanas pirmauja pagal migrantų dalį tarp šalies gyventojų, ten jų yra 20 proc., RIA Novosti sakė Jelena Jegorova, Rusijos Plechanovo ekonomikos universiteto Kiekybinių regioninės plėtros tyrimų metodų laboratorijos vedėja.

  "Tarp buvusių Sovietų Sąjungos šalių daugiausia migrantų yra Kazachstane — 20 proc., mažiausia — Gruzijoje ir Azerbaidžane — šiek tiek daugiau nei 2 proc.", — teigė Jegorova.

  Anot jos, tarp Baltijos šalių migrantai dažniausiai vyksta į Estiją — 14,7 proc. visų gyventojų, į Latviją — 13 proc. ir tik šiek tiek daugiau nei 4 proc. — į Lietuvą.

  Rusijoje migrantų dalis sudaro 8 proc.

  Antradienį Pasaulio bankas savo ataskaitoje pažymėjo, kad ekonomikos augimo tempai Europoje ir Centrinėje Azijoje lėtėja, prastėja demografinė padėtis, ir migrantų atvykimas gali padėti išspręsti šias problemas.

  Banko duomenimis, per pastaruosius 40 metų imigrantų dalis Europoje sparčiai išaugo. Šiandien vienas iš trijų migrantų pasaulyje išvyksta į Europą. Tarpregioninės migracijos lygis Europoje ir Centrinėje Azijoje taip pat yra aukštas, kita vertus, 80 proc. emigrantų persikelia į kitas regiono šalis.

  Pastaraisiais metais Lietuvos gyventojų skaičius mažėja. Praėjusiais metais iš respublikos išvyko 32,2 tūkst. žmonių. Kai kurie ekspertai mano, kad lietuviai išvyksta ieškoti geresnio gyvenimo kitose Europos Sąjungos šalyse. Taip pat paskatinti gyventojus emigruoti gali Lietuvos vyriausybės įvairiose srityse vykdomos struktūrinės reformos.

  Darbo rinkos instituto vadovas, profesorius Boguslavas Gruževskis pareiškė, kad Lietuvos gyventojų skaičius gali išaugti iki trijų milijonų žmonių tik dėl imigracijos iš trečiųjų šalių.

  Tuo tarpu viešosios nuomonės apklausų duomenimis, daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų mano, kad pabėgėliai gali padidinti nusikalstamumo lygį šalyje.

  Atsižvelgdama į demografinę krizę, Lietuvos Vyriausybė imasi priemonių gerinti sąlygas tiems, kas nori atvykti gyventi valstybėje. Tam supaprastinama atvykimo į šalį sistema.

  Dar šia tema

  Politologas: ES bus per sunku nusiimti Estiją nuo savo kaklo
  Per pastaruosius devynerius metus migrantų skaičius pasaulyje padidėjo 51 mln.
  Keli baltarusiai ir Rusijos pilietis sulaikyti dėl nelegalių migrantų pervežimo
  JAV žiniasklaida papasakojo apie lenkų priešiškumą migrantams iš Ukrainos
  Tegai:
  migrantai, TSRS

  Svarbiausios temos