08:04 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (319)
  41

  Lietuvos savivaldybių asociacija pabrėžė, kad tokie renginiai yra labai naudingi, ypač tolimesniam bendradarbiavimui ir pasirengimui galimoms branduolinėms ir radiacinėms grėsmėms

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Lietuvos Seimo sveikatos reikalų komitetas (SRK) posėdyje išklausė įvairių žinybų informaciją apie jų pasirengimą reaguoti į galimas branduolines grėsmes. Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Susitikimo metu buvo aptartos praėjusią savaitę keturias dienas vykusios pratybos, kurios buvo skirtos galimai radiologinei grėsmei iš "nesaugios" Baltarusijos atominės elektrinės, kuri statoma Astrave, už 50 kilometrų nuo Vilniaus.

  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pažymėjo, kad pratybos vyko sklandžiai, jų metu nebuvo nustatyta rimtų sutrikimų ir trikdžių vykdant Radiacinės saugos centro radiacinės žvalgybos organizavimo bei gyventojų apšvitos kontrolės funkcijas.

  Kita vertus, Vidaus reikalų ministerijos Viešojo saugumo politikos grupės atstovas pažymėjo, kad su tokio pobūdžio avarijomis galėtų tvarkytis tik ypač kompetentingos institucijos, kurios turi tinkamai parengtus specialistus, reikalingą įrangą, žinotų savo funkcijas ir būtų išbandę jas atlikti pratybose.

  Lietuvos savivaldybių asociacija pabrėžė, kad tokie mokymai savivaldybėms yra labai naudingi, ypač tolimesniam bendradarbiavimui ir pasirengimui galimoms branduolinėms ir radiacinėms grėsmėms.

  Spalio 1-4 dienomis Lietuvoje vyko nacionalinės pratybos dėl galimos avarijos Baltaruisjos AE. Visoje šalyje skambėjo sirenos, skelbiančios radiologinę grėsmę. Taip pat Lietuvos gyventojai gavo SMS žinutes su įspėjimu apie pavojų. Planuota, kad lietuviai, išgirdę sireną, turėjo įjungti Lietuvos radiją ar televiziją, kad išklausytų informacijos apie grėsmę ir evakuacijos planą.

  Vidaus reikalų ministerijos vadovė Rita Tamašunienė pasiūlė visiems gyventojams apsilankyti pasirengimo ekstremalioms situacijoms tinklalapyje, kad susipažintų su reikalinga informacija. Tačiau Lietuvos gyventojai sukritikavo resursą, pasipiktinę jo neapgalvotumu ir nepatogumu, ir pareiškė, kad jiems lengviau patiems išsigelbėti, nei naudotis valdžios nurodymais.

  Tai ne pirmas kartas, kai Lietuva rengia pratybas dėl galimos avarijos Baltarusijos AE, nes mano, kad Minskas neva nesilaiko tarptautinių saugos rekomendacijų.

  Tuo pačiu metu Baltarusijos AE sėkmingai atlieka visus streso testus, o tarptautiniai ekspertai patvirtina aukštą jos saugos lygį.

  Minskas taip pat ne kartą pabrėžė, kad elektrinė statoma laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra pavojaus.

  Daugelis ekspertų pažymėjo, kad Vilniui Baltarusijos AE statyba yra politinis klausimas. Pasak politologo Armeno Gaspariano, Lietuvos politikai tiesiog įsižeidę dėl to, kad jų vienintelę atominę elektrinę Ignalinoje teko uždaryti, o jų kaimynai, tuo tarpu, statosi savo.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (319)

  Dar šia tema

  Ekspertas atskleidė tikrąsias Lietuvos ir Latvijos ginčo dėl Astravo AE priežastis
  JAV pažadėjo Lietuvai paramą blokuojant Astravo AE energijos tiekimą
  JAV pažadėjo nesikišti į Lietuvos ir Baltarusijos ginčą dėl Astravo AE
  Lietuvoje dėl Astravo ES iškritikuota kandidatė į Europos komisares iš Estijos
  Lietuvos deputatai apkaltinti naudojimusi situacija su Astravo AE politinėje kovoje
  Tegai:
  Astravo AE, Lietuva

  Svarbiausios temos