05:58 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  95

  Pasak Teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus, labiausiai būtina remti socialiai pažeidžiamas žmonių grupes

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Nuolaidos bus taikomos jaunoms šeimoms, perkančioms butą hipotekoje, praneša Lietuvos teisingumo ministerijos spaudos tarnyba.

  Tarnyba sudarė naujus notarinius įkainius, kuriuose numatyta, kad jaunoms šeimoms, kurios perka būstą už pasiskolintas lėšas, nereikės mokėti notarinio mokesčio už hipoteką. Našlaičiams ir įvaikintiems vaikams kai kurias notaro paslaugas bus galima gauti nemokamai. Teisės aktas buvo pateiktas tvirtinti Finansų ministerijai.

  Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius pabrėžė socialiai pažeidžiamų grupių svarbą šalies ateičiai.

  "Todėl jaunoms šeimoms, už skolintas iš kredito įstaigų lėšas perkančioms pirmąjį būstą, įkeitimo sandoriai pas notarą bus tvirtinami nemokamai", — sakė Jankevičius.

  Šia privilegija gali naudotis šeima, kurioje vienam iš sutuoktinių dar nėra 36 metų, o būsto vertė neviršija 87 tūkst. eurų. Tai bus reglamentuojama remiantis Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme įtvirtinta analogiška valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito sumą.

  Turimais duomenimis, praėjusiais metais buvo sudaryta daugiau nei 11,5 tūkst. hipotekos sandorių, kuriuose būsto vertė siekia 87 tūkst. eurų. Lietuvos bankas teigė, kad maždaug pusė naujų paskolos gavėjų buvo nuo 25 iki 35 metų.

  Be to, siūloma atleisti nuo notarinių mokesčių visus globojamus nepilnamečius, kurie paveldi turtą po savo tėvų ar senelių mirties.

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, globos namuose yra 5186 vaikai, 2367 — socialinės globos įstaigose, 386 — šeimose, 125 — globos centruose.

  Notariniai mokesčiai sumažės perpus už turto paveldėjimo sutarčių patvirtinimą mirus sutuoktiniui, tėvams (įtėviams), vaikams (įvaikiams), seneliams, vaikaičiams ar už santuokoje įgyto turto padalijimą. Toks mokestis būtų sumažintas dvigubai.

  Lengvatos įvedimo tikslas — sumažinti finansinę naštą asmenims, sudarantiems sandorius su artimais giminaičiais. Ji taip pat paveiks senelius ir anūkus, kuriems tai netaikoma dabar.

  Be to, įkainiai bus išdėstyti aiškiau, taikomi patogiau bei suprantami notarų paslaugomis besinaudojantiems asmenims. 

  Jeigu Finansų ministerija pritars siūlomiems pakeitimams, šie įkainiai bus taikomi nuo 2020 m. sausio 1 d.

  Dar šia tema

  Vilniuje vyks Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas
  Maisto gamintojai turės aiškintis dėl Lietuvai tiekiamų produktų sudėties
  Teismas sušvelnino bausmę dviem nuteistiesiems už "šnipinėjimą Rusijos naudai"
  Tegai:
  būstas, Elvinas Jankevičius, Lietuva

  Svarbiausios temos