18:00 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Po Lietuvos LGBT aktyvistų pareiškimo gali kilti rimtesnių Europos valdžios institucijų ir partijų pareiškimų, mano ekspertas Vladimiras Šapovalovas

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. LGBT aktyvistų pareiškimai, susiję su tuo, kad Kačinskis rinkimų Lenkijoje išvakarėse vartojo "politiniais tikslais neapykantą kurstančią kalbą" — pirmasis skambutis, tačiau gali atsirasti ir kitų rimtesnių jėgų, kaltinančių Lietuvos vyriausybę nukrypimu nuo europietiškų vertybių, sakė Maskvos valstybinio pedagoginio universiteto Istorijos ir politikos instituto direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Šapovalovas interviu Sputnik Lietuva.

  "Šiame Europos vidaus konflikte Lietuvos vyriausybė bet kokių atvejų taps pralaimėtoja. Greičiausiai bus bandoma išvengti tiesioginio atsakymo ir atsiriboti nuo šios problemos. Žinoma, suprantama, Lietuvai Lenkijos, kaip svarbaus partnerio, praradimas yra labai rimta problema. Bet, kita vertus, Lietuva vis dar yra labai priklausoma nuo įvairių ES institucijų", — sakė jis.

  Anksčiau Lietuvos vyriausybė apsvarstė ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio pasiūlymą ir nusprendė apdovanoti Lenkijos politiką, Lenkijos valdančiosios konservatorių partijos "Teisė ir teisingumas" įkūrėją ir pirmininką Jaroslavą Kačinskį.

  Vėliau spaudos konferencijos metu Skvernelis buvo paklaustas, ar jis nemano, kad apdovanojimo įteikimas rinkimų išvakarėse Lenkijoje gali būti laikomas kišimusi į kitos šalies vidaus reikalus. Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad apdovanojimas nereiškia kandidato palaikymo. 

  Kačinskiui ketinama įteikti Lietuvos valstybinį apdovanojimą — Vytauto Didžiojo ordino Didįjį kryžių. Jaroslavas Kačinskis yra buvusio Lenkijos prezidento Lecho Kačinskio, žuvusio per lėktuvo katastrofą Smolenske 2010 metais, brolis dvynys.

  Dar šia tema

  Lietuvių rašytoja gavo ES literatūros premiją
  Sankt Peterburge atidengta atminimo lenta Lietuvos režisieriui
  Kačinskiui bus įteiktas Lietuvos valstybinis apdovanojimas
  Tegai:
  apdovanojimas, Jaroslavas Kačinskis, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos