03:01 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Mokslininkai ištyrė 45 metų amžiaus žmonių, kuriuos stebėjo nuo trejų metų, grupę ir nustatė, kad lėtai vaikštančių dalyvių smegenys greičiau sensta

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Lėtas vaikščiojimas susijęs su ankstesniu smegenų senėjimu, išsiaiškino Šiaurės Karolinos Diuko universiteto tyrėjai. Jų darbo rezultatai skelbiami moksliniame žurnale JAMA.

  Tyrime dalyvavo keli šimtai Naujosios Zelandijos gyventojų, kuriems tyrimo metu buvo 45 metai ir kurių sveikata buvo stebima nuo trejų metų.

  Informacijos rinkimas beveik per visą eksperimento dalyvių gyvenimą leido išsiaiškinti, kad tie, kurie jauname amžiuje turėjo žemą intelekto koeficientą bei silpnus kalbinius gebėjimus ir blogus motorinius įgūdžius, vidutiniame amžiuje pradeda lėčiau vaikščioti.

  Be to, 45 metų eksperimento dalyviams buvo atlikta magnetinio rezonanso tomografija, kuri parodė, kad tų, kurie vaikšto lėčiau, smegenų tūris ir jų žievės tankis yra mažesnis. Taip pat mokslininkai nustatė, kad tokie žmonės turėjo kapiliarų ligų požymių. Visa tai, pabrėžia mokslininkai, rodo ankstyvą smegenų senėjimą.

  Be to, tyrėjai paprašė aštuonių žmonių grupės, kad jie nuotraukoje įvertintų tyrimo dalyvių amžių. Paaiškėjo, kad "lėti ėjikai" atrodė vyresni nei tie, kurie vaikšto greičiau.

  Dar šia tema

  Įvardyta pati kenksmingiausia mėsa
  Medikas pasakojo, kaip kovoti su rudenine melancholija
  PSO ekspertas papasakojo, kaip išlaikyti gerą regą
  Tegai:
  smegenys, senatvė, sveikata, mokslininkas

  Svarbiausios temos