05:52 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Vietos maisto ir veterinarijos inspektoriai sunaikino visas užkrėstas kiaules, auginamas kaimyniniuose ūkiuose

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Dviejuose Kazlų Rūdos savivaldybėje esančio Bagotosios kaimo gyventojų ūkiuose augintoms kiaulėms nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM), informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Tai šiemet jau aštuonioliktas ir devynioliktas AKM protrūkiai kiaulių laikymo vietose Lietuvoje.

  Viename ūkių savo reikmėms buvo auginamos 2 kiaulės, kitame — 6. Apie vieną susirgusią kiaulę pirmojo ūkio savininkas informavo privatų veterinarijos gydytoją, kuris paėmė sergančio gyvulio mėginį ištirti. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute jį ištyrus, diagnozuotas AKM. Kaimyniniame ūkyje 3 susirgusių kiaulių mėginiuose taip pat nustatytas AKM virusas. Abu minėti kaimyniniai ūkiai (priešingose gatvės pusėse) apie yra apie 6 km nutolę nuo kiek anksčiau nustatytų 14 ir 15 AKM protrūkių židinių.

  Kazlų Rūdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nugaišino pirmojo ūkio likusią kiaulę, nes susirgusioji jau buvo nugaišusi, antrojo ūkio visos kiaulės saugiai naikinamos. Aplink ligos židinius nustatytos 3 ir 10 km apsaugos ir priežiūros zonos, ūkiai dezinfekuojami, imamasi visų prevencijos priemonių, siekiant, kad liga neišplistų.

  Per vasarą Lietuvoje nugaišinta apie 170 kiaulių. AKM protrūkiai užfiksuoti Alytaus, Kauno, Prienų, Šakių, Kazlų Rūdos ir Marijampolės savivaldybių ūkiuose.

  AKM virusas aktyviai plinta visoje Europoje ir Azijoje — daugiausia atvejų nustatyta Rumunijoje, Vietname, Kinijoje, Lenkijoje ir Bulgarijoje.

  Anksčiau Rusija ir Baltarusija pastiprino gyvulininkystės produktų importo iš Europos Sąjungos kontrolę. Valstybių sprendimas susijęs su "afrikinio kiaulių maro plitimu Europos Sąjungos narėse, ypač Lenkijoje ir Baltijos šalyse".

  Dar šia tema

  Kauno rajone užfiksuotas dar vienas AKM protrūkis
  Leidimą eksportuoti į Kiniją jautieną gavo tik viena Lietuvos įmonė
  Kauno rajone nustatytas jau antras per savaitę AKM protrūkis
  Tegai:
  afrikinis kiaulių maras (AKM)

  Svarbiausios temos