11:49 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  122

  Kaip pabrėžiama, padalinyje bus beveik penki šimtai karių, taip pat apie šimtas karinės technikos vienetų

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Į Lietuvą atvyksta JAV kariuomenės batalionas dalyvauti bendrose pratybose su Lietuvos karininkais. Apie tai pranešė TASS, remdamasis Lietuvos žiniasklaidos paskelbtu interviu su Lietuvos krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu.

  Kalbama apie pirmąjį JAV kariuomenės 1-osios divizijos 9-ojo pulko batalioną.

  Pasak karinio skyriaus vadovo, padalinio atvykimas bus "svarbus įvykis", nes "JAV kariuomenės buvimas yra viena efektyviausių atgrasymo priemonių".

  Pranešama, kad maždaug penki šimtai JAV kariškių, šimtai karinės įrangos, įskaitant 30 "Abrams" tankų ir 25 "Bradley" karinių mašinų, atvyks į Lietuvą.

  Kareiviai ir įranga bus dislokuoti rytų Lietuvoje prie Baltarusijos sienos — Pabradės treniruočių aikštelės vietoje — ir ten pasiliks iki kito pavasario.

  Nuo 2014 metų rotacijos būdu Lietuvoje jau lankėsi amerikiečių oro, šarvuotos ir motorizuotos karininkų kuopos.

  NATO šalys reguliariai skelbia galimą "Rusijos grėsmę" ir kalba apie būtinybę "sutramdyti" Rusiją. Be to, kaip ne kartą buvo pažymėta Maskvoje, Šiaurės Atlanto aljansas puikiai supranta, kad Rusija nesiruošia nieko pulti, o pareiškimai apie galimą "Rusijos agresiją" naudojami tik tam, kad aljanso pajėgos būtų kuo arčiau Rusijos Federacijos sienų.

  Neįprastą NATO aktyvumą rytuose pastebi ne tik Rusija, bet ir Baltarusija. Kitą pavasarį planuojamos "Defender Europa 2020" pratybos, kurios bus didžiausios aljanso pratybos Europoje per pastarąjį ketvirtį amžiaus.

  Kaip pažymėjo Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis kartu su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu turės galvoti apie tai, kaip užtikrinti savo šalių saugumą tokių NATO pratybų Baltijos šalyse ir Lenkijoje metu.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  "Neaiškios NATO pratybos": koks yra Baltijos vaidmuo "priešakinėje pozicijoje"
  Putinas: bandymai niveliuoti Rusijos branduolinį potencialą yra beprasmiški
  Prancūzija paskelbė ketinanti sustabdyti Turkijos operaciją Sirijoje
  Tegai:
  pratybos, Lietuva, NATO, JAV

  Svarbiausios temos