20:06 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Tuo tarpu vartotojai socialiniuose tinkluose nepalaikė Anušausko ir nurodė, kad kaip lietuviški parduodami produktai, pagaminti visiškai kitose ​​šalyse

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Partijos "Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) narys Arvydas Anušauskas pasiskundė, kad Lietuvos gyventojai beveik nevartoja vietinės gamybos produktų.

  Savo Facebook paskyroje jis parašė, kad muges su šūkiu "Pirk prekę lietuvišką" reikia rengti ne Lietuvos teritorijoje. Anot jo, situacija su maistu yra dar blogesnė, nes gyventojai beveik nevartoja lietuviškos gamybos produktų.

  Anušauskas pareiškė, kad dešimtadalis Lietuvos gyventojų reguliariai vartoja lenkiškas prekes, o dar dešimtadalis — kitų kaimynų prekes. Tie, kurie niekur nevažiuoja, pažymi konservatorius, yra priversti vartoti atvežtas lenkiškas ar estiškas prekes.

  "Dešimtadalis daugiau geria negu valgo, dešimtadalis galvoja, kad kava yra maistas, penktadalis valgo, ką padaro tėvai ir lieka penktadalis, kurie apskritai nežino ką vartoja", — parašė jis.

  Komentaruose socialinių tinklų vartotojai nepalaikė Anušausko. Jie pažymėjo, kad kartais kaip lietuviški parduodami produktai, pagaminti visiškai kitose ​​šalyse, pavyzdžiui, sūris.

  "Dažnai tai Olandijoje užaugintas, supakuotas ir išvirtas Bulgarijoje, parvežtas į Lietuvą ir suleiblintas kaip lietuviškas. Iš to uždirbti [gali] tik pardavėjas", — parašė Giedrius Zybertas.

  Kiti pažymėjo, kad su tokiu šūkiu Lietuvos gamintojai suklaidina vartotojus, nes kokybė jau ne ta. Taigi, Remigijus Jakinevičius parašė, kad Lietuvos gamintojai pirkėjams "grūda" prekes žymiai didesnėmis kainomis, nes neva jų prekės lietuviškos ir "skanesnės", tačiau jų kokybė nėra aukšto lygio.

  Lietuvos gyventojai nerimauja dėl kylančių maisto kainų. Respublikos vyriausybė pažadėjo imtis priemonių užkirsti kelią kainų kilimui, tačiau realių veiksmų nesiimta. Naujausiais portalo Pricer.lt duomenimis, rugsėjį vidutinė pigiausių maisto produktų krepšelio kaina padidėjo 1,06 euro, o nuo metų pradžios — 4,66 euro.

  Kai kurie lietuviai renkasi važiuoti apsipirkti į kaimynines šalis, pavyzdžiui, Latviją ir Lenkiją, nes ten maisto produktų kainos yra mažesnės.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kaip pasikeitė maisto produktų kainos Lietuvoje
  Kas gerai gyvena ES?
  Tegai:
  Lietuva, maisto produktai

  Svarbiausios temos