22:40 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  17

  Respublikai apskaičiuotas šis rodiklis sudarė 35 procentus. Analogiškas rodiklis fiksuojamas Estijoje

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. 2018 metais 17 procentų Europos Sąjungos gyventojų pareiškė, kad buvo priversti padaryti bent pusės metų pertrauką karjeroje, kad prižiūrėtų savo vaikus, rodo "Eurostat" duomenys.

  Рабочие-строители, архивное фото
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  Didžiausias procentas asmenų, nutraukiančių karjerą bent šešiems mėnesiams, buvo užfiksuotas Estijoje ir Lietuvoje — šis rodiklis siekė 35 procentus. Toliau — Bulgarija, kurios rodiklis siekia 33 procentus.

  Priešingame skalės gale yra Malta (6 procentai), taip pat Ispanija ir Portugalija — šioms šalims apskaičiuotas rodiklis siekė 7 procentus.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Lietuvoje žmonių, dirbančių nepilną darbo dieną, skaičius sudarė mažiau nei 26 procentus. Šis rodiklis buvo žemesnis už ES vidurkį.

  Be to, daugiau nei 25 procentai Lietuvos gyventojų pareiškė, kad negalėjo rasti pilno užimtumo darbo. Daugiau kaip 20 procentų respondentų kaip priežastis nurodė "kitas šeimos ar asmenines pareigas", daugiau nei 13 procentų Lietuvos gyventojų pirmenybę teikė nepilnam užimtumui dėl mokymosi, o 8,5 procento respondentų buvo priversti dirbti ne visą darbo dieną dėl ligos ar negalios.

  Dar šia tema

  Lietuvoje padidėjo nedarbo lygis
  Pasaulio bankas: migrantai padės Europos ir Centrinės Azijos ekonomikai
  Demografinė kapituliacija: Lietuva laukia afrikiečių antplūdžio
  Tegai:
  Lietuva, Estija, ES

  Svarbiausios temos