18:45 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB68.6301
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  9

  Pasak sveikatos apsaugos ministro, norėdamos išlikti, ligoninės turi įgyti specifinių žinių, išmokti dirbti su vyresnio amžiaus pacientais ir bendradarbiauti su jų artimaisiais

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Nuo šiol Lietuvoje norint oficialiai gauti Vyresnio amžiaus žmonėms palankios gydymo įstaigos statusą, privalu atitikti tam tikrus reikalavimus — nuo organizacinės kultūros iki fizinės aplinkos pritaikymo, informuoja Sveikatos apsaugos ministerija .

  Pavyzdžiui, kiekvienos gydymo įstaigos personalas, dirbantis pagal vyresnio amžiaus žmonėms palankią politiką, turi būti baigęs specialius mokymus. Tokie mokymai apima pagrindines vyresnio amžiaus žmonėms būdingas patologijas (kritimus, šlapimo nelaikymą, nejudamumą, atminties sutrikimus (demenciją) ir depresiją), bendravimo su vyresnio amžiaus žmonėmis, turinčiais klausos, regos, judėjimo sutrikimų, ypatumus ir klinikinės etikos principus.

  Tyrimai ir gydymo procesai taip pat turi būti pritaikyti, atsižvelgiant į senėjimo fiziologiją. Taip pat numatoma, kad tokiose įstaigose senjorams gydymo paslaugos būtų teikiamos prioritetine tvarka, dirbtų gydytojas geriatras, o vyresnio amžiaus pacientų klausimus kuruotų specialiai tam dirbantis koordinatorius.

  Atitinkami reikalavimai taikomi ir senjorams palankių gydymo įstaigų erdvėms bei įrangai. Tokioje įstaigoje turėtų būti atskiras įėjimas vyresnio amžiaus asmenims, plačios durys, kiekviename aukšte įrengti erdvūs liftai, neslidi grindų danga, tinkamas apšvietimas, gerai matomos, įskaitomos ir aiškios nuorodos, įrengtos rampos ir bėgeliai neįgaliųjų vėžimėliams užvažiuoti, specialiai pritaikyti baldai. Taip pat įstaigos parkavimo aikštelėje turėtų atsirasti specialios vietos vyresnio amžiaus pacientų transportui, numatomas reikalavimas, kad garbingo amžiaus žmonių patogumui šalia įstaigos būtų maršrutinio transporto stotelė ir pan.

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, visame Europos regione kasmet daugėja vyresnio amžiaus žmonių, tad natūralu, kad dėmesys jiems ir jų poreikiams auga.

  "Ilgas gyvenimas nebūtinai reiškia sveiką gyvenimą, dažnai atvirkščiai — ilga gyvenimo trukmė susijusi su didesniu žmonių sergamumu ar net negalia. Tokie demografiniai pokyčiai neišvengiamai keičia gydymo įstaigų sprendimus — socialinius, ekonominius ir vadybinius, taip pat už sveikatą atsakingos organizacijos filosofiją, požiūrį į vyresnį pacientą", — sako ministras.

  Pasak jo, nuo to, kaip sėkmingai gydymo įstaigos prisitaikys prie pokyčių, priklauso jų ekonominis gyvybingumas bei sklandus funkcionavimas.

  Verygos teigimu, norėdamos išlikti, ligoninės turi įgyti specifinių žinių, išmokti dirbti su vyresnio amžiaus pacientais ir bendradarbiauti su jų artimaisiais.

  Dar šia tema

  Naujos kokybiškos gydymo paslaugos taps lengviau prieinamos
  Seimas svarstys, kokios gydymo paslaugos gali būti apmokamos PSDF lėšomis
  Veryga paneigė gandus, kad bus ribojama pacientų gydymui skiriama pinigų suma
  Tegai:
  pacientai, ligoninė

  Svarbiausios temos