19:13 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1005
 • RUB68.9032
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  16

  Remiantis naujai įtvirtintomis nuostatomis, bus ne tik nustatyta gamybos ir pardavimo tvarka, bet ir didės baudos už tokių gaminių pardavimą internetu, nepilnamečiams

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Šiandien Seimas pritarė įstatymo projektui dėl elektroninių cigarečių gamybos, mažmeninės ir didmeninės prekybos licencijavimo, rašoma Seimo pranešime.

  Remiantis naujai įtvirtintomis nuostatomis, bus ne tik nustatyta gamybos ir pardavimo tvarka, bet ir didės baudos už tokių gaminių pardavimą internetu, nepilnamečiams.

  "Šiandien įstatymo projektui pritarta pirmoje stadijoje — "už" projekto pateikimą balsavo 78 Seimo nariai, nė vienam neprieštaraujant. Toliau sekantys žingsniai — įstatymo svarstymas ir priėmimas, tikiuosi, taip pat sulauks palankaus kolegų vertinimo", — teigė parlamentaras Vytautas Kernagis.

  Pasak jo, iki šiol tvarkos nebuvimas lėmė nacionaline problema virstantį didelį elektronines cigaretes rūkančių vaikų skaičių ir elektronines cigaretes vaikams parduodančių subjektų nebaudžiamumą.

  "Džiaugiuosi, kad Seimo nariams užteko valios pritarti, jog šis įstatymo projektas būtų toliau svarstomas Sveikatos reikalų ir Ekonomikos komitetuose. Tikiuosi, kad po jų svarstymo su tokiu pat palaikymu bus priimtas ir Seimo salėje", — vylėsi įstatymo pataisų iniciatorius Kernagis, atkreipdamas dėmesį, kad nereguliuojama, nelegali prekyba elektroninėmis cigaretėmis įtraukia vis daugiau nepilnamečių, o jas parduodančių iki šiol nebuvo įmanoma sukontroliuoti.

  Alternatyvaus rūkymo rūšių žala
  © Sputnik /
  Alternatyvaus rūkymo rūšių žala

  Dar šia tema

  Mokslininkai papasakojo apie naujus elektroninių cigarečių pavojus
  Lietuvoje susimąstyta apie elektroninių cigarečių kontrolę
  Elektroninės cigaretės nepašalina priklausomybės, teigia kardiologas
  JAV gydytojai rado galimą ligų nuo elektroninių cigarečių rūkymo atsiradimo priežastį
  Tegai:
  nepilnamečiai, prekyba, gamyba

  Svarbiausios temos