06:02 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (284)
  82

  Baltijos šalių valdžios veiksmai paskatins gyventojus bėgti iš šalies, kurioje nėra konkurencingos pramonės, mano ekspertas Aleksejus Anpilogovas

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Lietuvos atsisakymas naudoti Astravo AE energiją sukels deindustrializaciją ir žmonių bėgimą iš šalies, sakė energetikos ekspertas, istorinių tyrimų fondo "Osnovanije" prezidentas Aleksejus Anpilogovas interviu Sputnik Lietuva metu.

  "Čia galima sakyti, kad priklausomybė bus tokia pati, nes šiuolaikiniame pasaulyje visiškai neįmanoma atsisakyti elektros energijos. Tiesą sakant, tai sukels tai, kad Baltijos šalys tam, jog kompensuotų masę savo avantiūrinių projektų, ypač pasitraukimą iš BRELL, bus priverstos kurti kompensacinius pajėgumus. Net tam, kad pastatytų šiuos pajėgumus, jie nutiesė kabelius iš Skandinavijos ir iš jų gauna jau paruoštą elektros energiją. Tuo pat metu sakydami savo rinkėjams, kad jie kažkaip paįvairina savo atsargas, jie perka branduolinę energiją. Švedijoje ir Suomijoje nemaža elektros energijos dalis pagaminama atominėse elektrinėse", — sakė ekspertas.

  Kaip anksčiau pranešė "Sputnik Lietuva", JAV lietuvių bendruomenė kreipsis į Kongresą ir šalies valdžią su prašymu palaikyti rezoliuciją dėl Baltarusijos AE (Astravo AE) gaminamos elektros energijos embargo. Anot Lietuvos Seimo, lietuvių bendruomenė ne kartą "padėjo Lietuvai svarbiais klausimais".

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (284)

  Dar šia tema

  Paleidus Astravo AE, Baltarusija gali sumažinti Rusijos dujų importą
  Lietuva pateikė nacionalinių pratybų avarijos Astravo AE atveju rezultatus
  "Lietuvos demokratijos patriarchas" Baltarusijos AE pavadino "nuodu" ir "giljotina"
  Tegai:
  Lietuvos gyventojų, Astravo AE, Lietuva

  Svarbiausios temos