01:35 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Diplomatas padėjo tūkstančiams Lietuvos ir Lenkijos žydų išsigelbėti nuo nacių persekiojimo. Jis išduodavo jiems tranzitines Japonijos vizas, su kuriomis buvo galima įvažiuoti į Tolimuosius Rytus per TSRS teritoriją

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Lietuvos Seimas 2020 metus paskelbė Čiunės Sugiharos metais. Apie tai pranešė Lietuvos Seimo spaudos tarnyba.

  Šis sprendimas buvo priimtas dėl to, kad kitais metais Lietuva minės 80-ąsias Sugiharos veiklos metines Kaune, būtent jis 1939–1940 metais išduodavo tranzitines vizas žydų tautybės gyventojams ir taip išgelbėjo daugiau nei šešis tūkstančius gyvybių.

  Už atitinkamą rezoliuciją balsavo 57 Lietuvos deputatai.

  Dokumente pabrėžiama Sugiharos humaniško poelgio svarba šiuolaikiniam pasauliui, taip pat tas faktas, kad 1985 metais Japonijos konsului buvo suteiktas pasaulio tautų teisuolio vardas.

  Priimtame dokumente pabrėžiama, kaip svarbu išsaugoti Sugiharos atminimą, plečiant tarpvalstybinius, ekonominius, kultūrinius ir švietimo ryšius su Japonija, kurią Lietuva laiko savo strategine partnere Azijos ir Ramiojo vandenyno regione.

  Čiunė Sugihara buvo pirmasis Japonijos diplomatas Lietuvoje. Jis padėjo Lenkijos ir Lietuvos žydams išsigelbėti nuo nacių persekiojimo. Jo išduotos vizos leido įvažiuoti į Tolimuosius Rytus per TSRS teritoriją.

  Sugihara yra vienas garsiausių japonų pasaulyje ir japonų ortodoksų bažnyčioje gerbiamas kaip vietinis šventasis.

  Dar šia tema

  Nausėda deda viltis į Japonijos patirtį BRELL ir "Rail Baltica" srityse
  Lietuva tikisi pritraukti į Klaipėdos uosto plėtrą Japonijos investuotojus
  Šiemet Kaune bus sutvarkyti Sugiharos namai ir dar 50 apleistų pastatų
  Japonijos kampelis Vilniuje: sostinėje pražydo Sakurų alėja
  Tegai:
  Seimas, Lietuva, Japonija

  Svarbiausios temos