19:00 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Gaisras Alytuje, nuotrauka iš įvykio vietos

  Gaisras Alytuje nenurimsta jau pusę paros: vyksta evakuacija, atvyko kariai

  © Photo: Facebook / Lietuvos kariuomenė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (57)
  12610

  Naujausiais duomenimis, gaisrą gesina 50 ugniagesių gelbėtojų, Ekstremalių situacijų komisija į posėdį rinkosi jau du kartus, iš Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro evakuojami ligoniai

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Naujausią informaciją apie Alytaus padangų perdirbimo įmonėje kilusį gaisrą Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba skelbia Facebook paskyroje.

  "Situacija kontroliuojama. Gesinimą sunkina tai, kad gaisras yra kilęs didelio pastato viduje. Ugniagesiai daro viską, kad ugnis neišplistų. Stiprybės kovojantiems su ugnimi!" — trumpai informuoja ugniagesiai.

  Gaisrą gesina 50 ugniagesių gelbėtojų iš Alytaus, Marijampolės, Kauno, Varėnos, Prienų, Lazdijų, Vilniaus, Druskininkų ir Šiaulių.

  Anksčiau dėl šiąnakt Pramonės rajone kilusio gaisro iš Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro buvo evakuojami 93 ligoniai. Evakuaciją padėjo organizuoti atvykę Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių pajėgų kariai.

  Dėl Pramonės rajone kilusio gaisro šiandien antrą kartą į posėdį rinkosi Ekstremalių situacijų komisija. Posėdžio metu aptarta gaisro gesinimo situacija. Skelbiama, kad apsinuodijimo kietosiomis dalelėmis atvejų neužfiksuota.

  Tačiau posėdžio metu buvo nuspręsta, kad jeigu pasikeis vėjo kryptis ir situacija dėl gaisro pablogės, spalio 17 dieną Putinų mikrorajone esančiose švietimo įstaigose ugdymo procesas bus sustabdytas.

  Военные участвуют в тушении пожара в Алитусе
  Evakuaciją padėjo organizuoti atvykę Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių pajėgų kariai

  Savo ruožtu Hidrometeorologijos tarnyba perspėja, kad pateiktoje orų prognozėje (vietos laiku) matoma, kad artimiausią parą Alytuje vyraus pietų, pietvakarių vėjas. Taigi, dėl kilusio gaisro į aplinką patekę oro teršalai sklis tolyn nuo miesto, šiaurės kryptimi.

  Degančios padangos išskiria labai daug kenksmingų cheminių medžiagų, artimiausių gyvenamųjų rajonų gyventojams rekomenduota būti namuose, nevesti vaikų į lauką, nuo taršos apsaugoti geriamojo vandens šaltinius.

  Pučiant stipriam pietų vėjui, nuodingi dūmai pasklido link artimiausio Miklusėnų gyvenamųjų namų rajono. Dūmų debesys slenka link Prienų ir Birštono.

  "Primena Černobylį": Alytuje dega padangų perdirbimo įmonės sandėliai >>

  Alytaus miesto gyventojai dėl aitraus kvapo ir tirštų vis dar kylančių dūmų raginami neiti į lauką, užsidaryti langus ir vandens šulinius, nenaudoti jų vandens maistui. Savivaldybė pataria tiems, kurie jaučia tiesioginį stiprų poveikį ar diskomfortą, evakuotis į priešvėjinę gaisrui vietą. Ypač rekomenduojama pasišalinti iš gaisro dūmų paveiktų teritorijų besilaukiančioms, žindančioms motinoms kartu su kūdikiais.

  Be to, gyventojai turėtų apsaugoti nuo taršos vandens šaltinius: sandariai uždengti šulinius ir nenaudoti jų vandens maistui, o visus lauke esančius daiktus, su kuriais kontaktuojama (lauko baldus, automobilius ir pan.), gerai nuplauti.

  "Kai darbe pradėjo graužti akis ir gerkles, padalino respiratorius. Per pietus jau leido važiuoti namo. Visos įmonės įsikūrusios buvusiame ENSK dabar po dūmų debesiu dirba. Pilnos aikštelės mašinų. Kas turi informuoti darbdavius, kad išleistų žmones namo? Juk žmonės savavališkai išeiti iš darbo negali", — rašo vietos gyventoja Asta Kazakevičienė.

  "Ryte jautėsi už 25km Į Prienu puse", — pasidalino Vilma Vaitkevičiūtė.

  Gaisras vienoje didžiausių padangų perdirbimo įmonių kilo apie trečią nakties — ugniagesius informacija apie prasidėjusį gaisrą pasiekė 02:58 nakties.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (57)
  Tegai:
  gaisras, Alytus

  Svarbiausios temos