04:49 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Nuo kitų metų įkalinimo įstaigų sveikatos priežiūros specialistai gaus darbo užmokestį iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, o iš Teisingumo ministerijos lėšų jiems dar bus išmokami priedai

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Įkalinimo įstaigose dirbantiems medikams bus didinami atlyginimai, praneša Teisingumo ministerija.

  Tokioms Sveikatos draudimo įstatymo ir dar keturių įstatymų pataisoms šiandien buvo pritarta Vyriausybės posėdyje. Pataisos įsigalios nuo kitų metų pradžios.

  Pranešama, kad įkalinimo įstaigose dirbančių medikų atlyginimai bus didesni negu viešose gydymo įstaigose dirbančių medikų algos.

  "Šiandien laisvės atėmimo vietose dirbančių medikų atlyginimai yra mažesni, nes jie mokami iš Teisingumo ministerijai skirtų asignavimų, o ne iš privalomojo sveikatos draudimo lėšų. Naujoje tvarkoje bus numatyta, kad įkalinimo įstaigų sveikatos priežiūros specialistai, kaip ir visi medikai, gaus darbo užmokestį iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, o iš Teisingumo ministerijos lėšų jiems dar bus išmokami priedai", — sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

  Valstybinės ligonių kasos duomenimis, viešųjų gydymo įstaigų gydytojų atlyginimų vidurkis šių metų I ketvirtį buvo 1465 eurai atskaičius mokesčius. Įkalinimo įstaigose dirbančių gydytojų darbo užmokesčio vidurkis — 1145 eurai.

  Švietimo darbuotojų mitingas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Jeigu įkalinimo įstaigų medikai dėl laikino nedarbingumo, atostogų ar kitų priežasčių negalės užtikrinti šeimos gydytojo, odontologo ar psichiatro teikiamų paslaugų, juos pavaduotų atitinkamos savivaldybės poliklinikos gydytojai. Su poliklinikomis, esančiomis šalia įkalinimo įstaigų, turės būti sudarytos sutartys dėl pirminės sveikatos priežiūros paslaugų užtikrinimo įkalinimo įstaigoje.

  Laisvės atėmimo vietų ligoninėje planuojama siaurinti teikiamų paslaugų spektrą — čia liks tik palaikomasis ir tuberkuliozės gydymas, slauga bei psichiatrijos paslaugos. Pacientams reikalingas specializuotas ambulatorines ir stacionarines antrinio lygio paslaugas teiks artimiausios viešosios sveikatos priežiūros įstaigos.

  Dar šia tema

  Nyderlanduose gydytojas slaptai apvaisino daugiau kaip 50 pacienčių
  Marijampolės gydytojas už 350 eurų kyšio paėmimą gavo didžiulę baudą
  Gydytojas iš Lietuvos paaiškino, kodėl medikai išvyksta iš šalies
  Tegai:
  atlyginimas, medikai, įkalinimo įstaigos

  Svarbiausios temos