00:27 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (89)
  70

  Įrenginys, daugelį metų veikęs Ignalinos atominėje elektrinėje, geležinkeliu nugabentas į Lietuvos elektrinę

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Iš Ignalinos AE transformatorių pastotės į Elektrėnus perkeltas šuntinis reaktorius, kuris skirtas užtikrinti elektros energijos tiekimo kokybę valdant įtampą ir reguliuojant reaktyviąją galią aukštosios įtampos perdavimo tinkle, pranešė "Litgrid" spaudos tarnyba.

  Prietaisas yra būtinas norint sustiprinti Lietuvos energetikos sistemą prieš sinchronizuojant su Europos elektros tinklais. Šis prietaisas veikia esant 180 MV ir daugiau nebedalyvaus tarpsisteminių galios srautų su Baltarusijos sistema valdyme.

  Šuntinis reaktorius skirtas užtikrinti elektros energijos tiekimo kokybę valdant įtampą ir reguliuojant reaktyviąją galią aukštosios įtampos perdavimo tinkle. Tokie įrenginiai yra statomi tose elektros perdavimo sistemos vietose, kur yra didžiausias poreikis valdyti įtampą.

  Reaktoriaus transportavimo svoris — 207 tonos, o užpildytas jis sveria 300 tonų.

  Įrenginys į Lietuvos elektrinės 330 kV skirstyklą atgabentas geležinkeliu.

  Be šio reaktoriaus, Lietuvos sistemoje veikia dar dešimt mažesnės galios šuntinių reaktorių, tačiau jie nėra reguliuojami, o jų veikla — lokali.

  Ignalinos atominė elektrinė buvo uždaryta 2009 metais, po to buvo pradėti jos eksploatavimo nutraukimo darbai. Tai buvo viena iš Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą sąlygų.

  Išmontavimo darbus planuojama baigti 2038 metais.

  Baltijos šalių pasitraukimas iš BRELL

  Lietuva, Latvija ir Estija susitarė pasitraukti iš BRELL energetinio žiedo iki 2025 metų, paaiškindamos savo poziciją noru užtikrinti "energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos Federacijos". Tarp Baltijos šalių, Europos Komisijos ir Lenkijos buvo pasirašytas atitinkamas susitarimas.

  Planuojama, kad Baltijos šalių energetikos sistemos bus prijungtos prie žemyninės Europos tinklų per dvi jungtis su Lenkija — per jau nutiestą "LitPol Link" ir "Harmony Link" jungtį.

  Maskva tikisi, kad net ir po Baltijos šalių pasitraukimo iš BRELL, elektros tiekimas respublikoms bus tęsiamas.

  Kai kurie ekspertai mano, kad Lietuvai pasitraukus iš BRELL valstybei liks vien energijos tiekimai iš Lenkijos ir "NordBalt" energijos jungties, kuri veikia su nuolatiniais sutrikimais. Taip pat tikėtina, kad padidės tarifai galutiniams vartotojams.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (89)

  Dar šia tema

  Aptarti radioaktyviųjų atliekų giluminio atliekyno projekto įgyvendinimo klausimai
  Ekspertas atskleidė tikrąsias Lietuvos ir Latvijos ginčo dėl Astravo AE priežastis
  Lietuva iš ES gavo 15 milijonų eurų energetikos projektams įgyvendinti
  Tegai:
  Ignalinos AE, sinchronizacija

  Svarbiausios temos