22:15 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1115
 • RUB68.7300
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Pataisoms įsigaliojus, slaugiusiems artimuosius ir daugiavaikėms mamoms, kurios neįgijo stažo socialinio draudimo pensijai gauti, valstybė skirs didesnę paramą

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Seimas pritarė Šalpos pensijų įstatymo pataisoms, dėl 1,5 šalpos pensijų bazės dydžio šalpos senatvės pensijos, kurią sudaro 198 eurai, mokėjimo, rašoma Seimo pranešime.

  Šalpos pensija bus mokama tėvams (įtėviams), globėjams ar rūpintojams, ne mažiau kaip 15 metų slaugiusiems namuose neįgaliuosius, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos ar nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, ir motinoms, išauginusioms ne mažiau kaip 5 vaikus (vaikų mirties atveju — auginusioms ne trumpiau kaip aštuonerius metus).

  Tokio dydžio yra maksimali šalpos neįgalumo pensija, kurią gauna artimuosius slaugiusieji ir daugiavaikės motinos, kurioms yra nustatytas 0–40 procentų darbingumas.

  Įstatyme taip pat įtvirtinta, kad šiems neįgalumo pensijos gavėjams sulaukus senatvės pensijos amžiaus, be atskiro jų prašymo bus mokama 1,5 šalpos pensijų bazės dydžio šalpos senatvės pensija.

  Pataisoms įsigaliojus (2020 metų sausio 1 dienos), slaugiusiems artimuosius ir daugiavaikėms mamoms, kurios neįgijo stažo socialinio draudimo pensijai gauti, valstybė skirs didesnę paramą. Šiuo metu jie gauna 1 šalpos pensijų bazės dydžio šalpos senatvės pensiją (132 eurus).

  Kaip pensininkai gyvena ES
  © Sputnik /
  Kaip pensininkai gyvena ES

  Dar šia tema

  Pensininkams bus padidinta lengvata užsakant asmens dokumentus
  Lietuviams pažadėjo greitą pensijų augimą
  Deputatas: tie, kas atėmė pensijas iš pagyvenusių latvių, turėtų būti nubausti
  Lietuvos prezidentas prisipažino, kad jam gėda dėl skurstančių pensininkų

  Svarbiausios temos