04:56 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (239)
  72

  Apleistą Kelininko stadioną Jovarų gatvėje pakeitė ne tik įspūdingų matmenų kupolas, dengiantis futbolo aikštę, bet ir moduliniai konteineriai su rūbinėmis, tualetais, dušais ir administracinėmis patalpomis

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Naujajame uždarame Kauno futbolo manieže vienu metu galės treniruotis keturios grupės, arba daugiau kaip pusšimtis jaunųjų futbolininkų, rašoma Kauno savivaldybės pranešime.

  "Kauno sporto mokykloje "Tauras" futbolo treniruotes šiuo metu lanko daugiau kaip 500 vaikų. Atėjus žiemai dauguma vaikų neturi kur treniruotis. Šitą problemą išspręs naujasis futbolo maniežas", — sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

  Šią savaitę vakarinę Kauno dalį Vilijampolėje papildė išskirtinio dydžio ir kiek neįprastų formų statinys. 115 metrų ilgio, 80 metrų pločio ir net 21 metro aukščio kupolas, dengiantis naująjį futbolo maniežą — vienintelė tokia konstrukcija Lietuvoje. Po netikėtai užsitęsusių įrengimo darbų jau netrukus šioje erdvėje pradės treniruotis Kauno sporto mokyklų auklėtiniai.

  Apleistą Kelininko stadioną Jovarų gatvėje pakeitė ne tik įspūdingų matmenų kupolas, dengiantis futbolo aikštę, bet ir moduliniai konteineriai su rūbinėmis, tualetais, dušais ir administracinėmis patalpomis.

  Kupolas sudarytas iš 10 atskirų dalių, kurios sujungtos varžtų sistemomis. Konstrukcijai suteikta 20 metų garantija. Kupolą puošia Kauno savivaldybės logotipe "Kaunas auga" naudojamos spalvos: žalia, rausva ir geltona.

  Pasak Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjo Vigimanto Abramavičiaus, maniežo aplinka jau sutvarkyta, pabaigta montuoti tvora, pasėta veja.

  Kauno savivaldybės Sporto skyriaus vedėjo Mindaugo Šivicko teigimu, žiemos metu į maniežą bus tiekiamas šiltas oras, temperatūra jo viduje sieks apie 16 laipsnių šilumos. 

  Futbolo maniežas miestui atsiėjo 1,8 mln. eurų. Įgyvendinant projektą įrengtas drenažas, vandentiekis, išasfaltuota ir apšviesta į kompleksą vedanti gatvė, įrengti pėsčiųjų takai, automobilių stovėjimo aikštelė.

  Per kelerius pastaruosius metus Kaunas rekonstravo 26 prie mokyklų esančius stadionus. Dar 10 aikštynų laukia savo eilės.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (239)

  Dar šia tema

  Kauno savivaldybė parodė naujus troleibusus
  Kai kuriems kauniečiams keliolika kartų brangs darželis
  Nausėda dalyvavo "Continental" gamyklos Kaune atidaryme
  Lietuvos Seime priešinamasi Kauno plėtrai kaimyninių kaimų sąskaita
  Rūta Meilutytė tapo Kauno mero patarėja
  Tegai:
  stadionas, Kaunas

  Svarbiausios temos