19:09 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  7696

  Europos serviso, analizuojančio orų prognozes, sinoptikai išanalizavo visuotinius klimato duomenis ir nustatė galimas artėjančios žiemos tendencijas

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Artėjanti žiema Europoje bus vidutiniškai šalta ir labai snieguota, tai patvirtina preliminari "Severe Weather Europe" tarnybos orų prognozė.

  Sinoptikai ilgą laiką analizavo globalius klimato duomenis ir juos panaudojo galimoms 2019-2020 metų žiemos tendencijoms nustatyti.

  Centro analitikai ištyrė dabartinius pagrindinius klimato rodiklius ir sudarė "statistinę prognozę": jie rodo, kad žiemos mėnesiais Europoje bus vidutiniškai šalta ir snieguota.

  "Jei jums patinka snieguotos žiemos, tai šie duomenys būtent tai, ką norėtumėte pamatyti prognozėse", — teigia specialistai bei priduria, kad ateinančios žiemos orai gali būti įvairūs.

  Ekspertai taip pat pažymi, kad klimatui įtaką daro daugybė veiksnių, nes statistinė prognozė, nors ir "optimistinė", gali būti ne visai patikima.

  Šiemet pirmasis sniegas iškrito daug anksčiau nei įprastai. Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, Lietuvoje vidutinė pirmojo sniego iškritimo data yra lapkričio 4 dieną, rytuose tai paprastai įvyksta 20 dienų anksčiau nei vakaruose. Tačiau šįkart Vilniuje vietoj spalio 29 dienos pirmas sniegas krito spalio 7 dieną, o Panevėžyje vietoj lapkričio 2 dienos — spalio 6 dieną. 2019 metai bus įrašyti į istoriją kaip turėję vieną iš ankstyviausių pirmojo snigimo datų, rašoma Facebook paskyroje "Orai ir klimatas".

  Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad galbūt 2019-2020 metų žiemos sezonas bus šalčiausias per pastaruosius 100 metų. Tačiau "Orai ir klimatas Lietuvoje" administratoriai tvirtina, kad net ir moksliniais faktais pagrįstos itin ilgo laiko prognozės nėra patikimos, o jų sudarymo metodai — eksperimentiniai.

  Tegai:
  sniegas, orai, žiema

  Svarbiausios temos