03:33 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Siekiant įgyvendinti įsipareigojimus pagal ES direktyvas, lapkričio ir kovo mėnesiais į dyzeliną bus įmaišoma daugiau biodegalų

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Nuo 2020 metų pradžios į dyzelinį kurą bus įmaišoma daugiau biodegalų lapkričio ir kovo mėnesiais, praneša Energetikos ministerijos spaudos tarnyba.

  Šie pakeitimai padės įgyvendinti Lietuvos įsipareigojimus pagal ES direktyvas, kurios numato, kad 2020 metais atsinaujinančių išteklių energijos dalis, palyginti su transporto sektoriaus galutiniu energijos suvartojimu, visų rūšių transporte padidėtų ne mažiau kaip iki 10 proc.

  Pagal įsakymą, nuo 2020 metų bus pakoreguoti šiuo metu galiojantys įpareigojimai dėl biodegalų įmaišymo. Nuo lapkričio 10 iki 20 dienos bei nuo kovo 10 iki balandžio 10 dienos dyzeline turės būti įmaišyta ne mažiau kaip 5 proc. biodegalų. Siekiant sklandžiai pereiti prie sezoniškumui reikalingų dyzelino klasių, biodegalų dalis dyzeline lapkričio 21-30 dienomis ir kovo 1-9 dienomis galės būti mažesnė nei 5 proc. tūrio. Nuo balandžio 11 dienos iki lapkričio 9 dienos išliks ta pati tvarka — į dyzeliną turės būti įmaišoma ne mažiau nei 7 proc. biodegalų.

  Žiemos laikotarpiu taip pat išliks dabar galiojanti tvarka, kuri neįpareigoja į dyzeliną maišyti biodegalų.

  Be to, pasirašytu įsakymu nuo kitų metų sausio 1 dienos taip pat bus sugriežtinti biodegalų, įmaišomų į mineralinės kilmės dyzeliną, kokybės rodikliai.

  Anksčiau Seimas priėmė įstatymo pakeitimus, kurie numato, kad į benziną visų rūšių transporte ištisus metus turės būti įmaišoma 10 proc. bioetanolio — dabar visus metus į šį kurą leidžiama įmaišyti nuo 5 iki 10 proc. biodegalų.

  Dar šia tema

  Lenkija spėja, kaip pasikeis dujų suvartojimas per dešimtmetį
  Tiesiog nėra dujų: Europa pareikalavo skubiai užbaigti "Nord Stream-2" statybą
  Vyriausybė patvirtino "socialiai orientuotą" 2020 metų biudžetą
  "Gazprom" ketina statyti SGD degalines Baltarusijoje
  Metinė infliacija Lietuvoje kiek didesnė nei ES vidurkis
  Tegai:
  dyzelinas

  Svarbiausios temos