19:21 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Grandinė, archyvinė nuotrauka

  Pernai Lietuvoje už prekybą žmonėmis buvo nuteisti apie 50 asmenų

  Фотобанк
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  1410

  Dažniausiai verbavimas vyko Vilniuje ir Kaune, tačiau tokių atvejų buvo nustatyta ir kituose miestuose

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Lietuvos pirmosios instancijos teismuose 2018 metais už prekybą žmonėmis nuteisti 48 asmenys — 35 vyrai ir 13 moterų, praneša Vidaus reikalų ministerija.

  Taip pat pernai buvo pradėta 14 naujų ikiteisminių tyrimų dėl prekybos žmonėmis ir išnaudojimo priverstiniam darbui ar paslaugoms.

  Didžioji dalis ikiteisminių tyrimų pradėti dėl prekybos žmonėmis nusikalstamoms veikoms vykdyti, perpus mažiau — priverstiniam darbui ir seksualiniam išnaudojimui, elgetavimui.

  Pernai iš valstybės biudžeto buvo skirta 165 tūkst. eurų kompleksinei pagalbai nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis ir šią pagalbą suteikė nevyriausybinės organizacijos 239 nukentėjusiems asmenims.

  Daugiausiai nukentėjusių asmenų priklauso 21–30 metų amžiaus grupei, šiek tiek mažiau — 31–40 metų amžiaus grupei. Dažniausiai verbavimas vyko Vilniuje ir Kaune. Verbavimo atvejai buvo nustatyti Klaipėdoje, Tauragėje, Kybartuose, Biržuose ir Šiauliuose.

  Lietuva buvo pagrindinė tikslo valstybė (29 proc. visų nukentėjusiųjų nuo prekybos žmonėmis), kurioje buvo išnaudojami Lietuvos piliečiai. Taip pat lietuviai buvo išnaudojami Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Dominikos Respublikoje.

  Spalio 18 dieną minima Europos Sąjungos kovos su prekyba žmonėmis diena. Pasak vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės, kova su prekyba žmonėmis yra prioritetas tarptautiniu mastu, todėl ši sritis itin svarbi ir Lietuvos atsakingoms institucijoms.

  "Būtina ir toliau efektyviai informuoti gyventojus ir priminti, jog negalima prarasti budrumo. Prekyba žmonėmis yra kompleksinė problema, todėl spręsdami šią problemą turime veikti vieningai, svarbus bendradarbiavimas tarp institucijų. Šiandien apie prekybą žmonėmis bus kalbama visoje Europoje, Lietuva — ne išimtis", — sako ministrė Tamašunienė.

  Dar šia tema

  Teisėsaugininkų operacijoje prieš prekybą vaikais suimta daugiau nei 70 įtariamųjų
  Ukrainos policija užfiksavo daugiau nei 200 prekybos žmonėmis atvejų
  Palangoje veikiančių atrakcionų savininkas iš Čekijos įtariamas prekyba žmonėmis
  Tegai:
  Lietuva, prekyba žmonėmis

  Svarbiausios temos