11:48 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  134

  Kaip planuoja deputatai, administracinė byla gali būti iškelta, jei konkretaus namo buto savininkas ar gyventojas skundžiasi dėl pažeidimo ir pateikia įrodymus

  VILNIUS, spalio 20 — Sputnik.  Seimo nariai pasiūlė bausti gyventojus baudomis už tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo reikalavimų nesilaikymą.

  Įstatymo projektas skelbiamas Seimo tinklalapyje.

  Šią iniciatyvą įregistravo Tomas Tomilinas ir Asta Kubilienė pristato iniciatyvą.

  Dabar pažeidėjais gali tapti ne tik žmonės, esantys viešose vietose, bet ir buto arba patalpos savininkas ar kitų daiktinių teisių turėtojas. Bauda gali būti nuo 90 iki 150 eurų.

  Taip pat Administracinių nusižengimų kodekse siūloma numatyti, kad administracinių nusižengimų teisena dėl rūkymo daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui, gali būti pradedama tik pagal to daugiabučio namo gyventojo, kenčiančio nuo rūkymo, pareiškimą.

  Jei įstatymo projektą visuose svarstymuose palaikys dauguma deputatų, pataisos gali įsigalioti nuo 2020 metų sausio 1 dienos.

  Anksčiau šią savaitę tapo žinoma, kad valdžia ir toliau kovoja su nelegaliu alkoholio pardavimu po draudžiamo laiko. Sugriežtinus alkoholio pardavimo taisykles, kurios pradėjo veikti nuo šių metų pradžios, pardavėjai sugalvojo naują paslaugą — "atidėtą" alkoholio pirkimą.

  "Atidėto" alkoholio pirkimo prasmė slypi tame, kad už alkoholį mokama nustatytomis valandomis, o tada alkoholis laikomas specialiose vietose — paštomate, kur bet kada galima atsiimti alkoholį.

  Deputatas Paulius Saudargas pasiūlė uždrausti įstatymus dėl alkoholio pirkimo "skolon" ir alkoholio produktų pasaugojimo. Šis pakeitimas jau praėjo pirmąjį svarstymą.

  Dar šia tema

  Vyriausybė patvirtino "socialiai orientuotą" 2020 metų biudžetą
  Uostamiestyje pagimdžiusiai girtutėlį kūdikį "mamai" gresia treji metai kalėjimo
  Seime žada, kad draudimo rūkyti balkonuose nebus
  Tegai:
  baudos, rūkymas, daugiabučiai namai

  Svarbiausios temos