19:01 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  JAV tankas M1A2 Abrams

  Lietuvos gyventojus perspėjo apie karinės technikos kolonas su JAV kariais

  © Photo: kariuomene.kam.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  94 0 0

  Kaip pranešta, karinės technikos kolonos judės pagrindiniais Lietuvos keliais į Pabradės poligono apylinkes

  VILNIUS, spalio 20 — Sputnik.  Lietuviai buvo perspėti apie karinės technikos kolonų judėjimą su JAV ginkluotųjų pajėgų nariais, kurie judės per šalies pagrindinius kelius į dislokacijos vietą. Tai praneša "TASS" su nuoroda į radiją.

  "Spalio 20-21 dienomis pagrindiniais šalies keliais judės karinės technikos kolonos. Būkite atidūs!", — rašoma pranešime.

  Kolonoje apie 80 vienetų ratinių transporto priemonių su JAV kariuomene. Jie vyksta į Pabradės mokymų poligono teritoriją, kur praėjusią savaitę jau pradėjo vykti JAV armijos 1-osios divizijos 9-ojo pulko 1-ojo bataliono kariškiai.

  Bataliono dydžio vienetą sudaro apie 500 kariškių, taip pat maždaug 100 vienetų sunkiosios technikos, įskaitant 30 "Abrams" tankų ir 25 "Bradley" karinių mašinų. JAV kariuomenės būriai bus šešis mėnesius Lietuvoje ir dalyvaus pratybose kartu su Lietuvos kariuomene.

  Kareiviai ir įranga bus dislokuoti rytų Lietuvoje prie Baltarusijos sienos — Pabradės poligono apylinkėse — ir ten pasiliks iki kito pavasario.

  Nuo 2014 metų rotacijos būdu Lietuvoje jau lankėsi amerikiečių oro, šarvuotos ir motorizuotos karininkų kuopos.

  NATO šalys reguliariai skelbia galimą "Rusijos grėsmę" ir kalba apie būtinybę "sutramdyti" Rusiją. Be to, kaip ne kartą buvo pažymėta Maskvoje, Šiaurės Atlanto aljansas puikiai supranta, kad Rusija nesiruošia nieko pulti, o pareiškimai apie galimą "Rusijos agresiją" naudojami tik tam, kad aljanso pajėgos būtų kuo arčiau Rusijos Federacijos sienų.

  Neįprastą NATO aktyvumą rytuose pastebi ne tik Rusija, bet ir Baltarusija. Kitą pavasarį planuojamos "Defender Europa 2020" pratybos, kurios bus didžiausios aljanso pratybos Europoje per pastarąjį ketvirtį amžiaus.

  Kaip pažymėjo Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis kartu su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu turės galvoti apie tai, kaip užtikrinti savo šalių saugumą tokių NATO pratybų Baltijos šalyse ir Lenkijoje metu.

  Dar šia tema

  JAV išdavė kurdus — išduos ir Baltijos šalis
  "Neaiškios NATO pratybos": koks yra Baltijos vaidmuo "priešakinėje pozicijoje"
  Nausėda pasisakė už nuolatinį JAV kariuomenės buvimą šalyje
  Tegai:
  JAV kariai, Lietuva, JAV

  Svarbiausios temos