23:32 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Kaunas, archyvinė nuotrauka

  Kaune padidėjo oro užterštumo lygis, galimai, dėl gaisro Alytuje

  © Photo : Kaunas University of Technology
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (68)
  35

  Pasak savivaldybės atstovų, tokiu metų laiku oro taršos padidėjimas būna susijęs ir su prasidedančiu šildymo sezonu, kai gyventojai ima kūrenti krosnis

  VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Savaitgalį Kaune buvo fiksuojama padidėjusi kietųjų dalelių koncentracija ore, miesto gyventojams rekomenduojama vengti būti atvirame ore, praneša Kauno miesto savivaldybė.

  Petrašiūnuose ir Noreikiškėse veikiančių oro kokybės tikrinimo stočių duomenimis, kietųjų dalelių paros koncentracija ore viršija leidžiamą normą — 50 mikrogramų kubiniame metre — sekmadienio rytą Petrašiūnuose ji siekė apie 66 µg/m3.

  "Paprastai tokiu metų laiku oro taršos padidėjimas būna susijęs su prasidedančiu šildymo sezonu, kuomet gyventojai ima intensyviau kūrenti krosnis. Tai ypač jaučiama tankiau apstatytuose rajonuose, kur gausu individualių gyvenamųjų namų. Vis dėlto šiuo atveju neatmetame tikimybės, jog tam įtakos gali turėti ir ekstremali padėtis Alytaus mieste dėl trečiadienį kilusio ir iki šiol gesinamo didžiulio gaisro", — situaciją komentavo Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

  Esant tokiam oro užterštumui, specialistai rekomenduoja mažiau būti lauke. Tai ypač aktualu vyresnio amžiaus žmonėms, mamoms su kūdikiais bei asmenims, sergantiems lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis.

  Gaisras padangų perdirbimo įmonėje "Ekologistika" kilo praėjusį savaitgalį. Ugnis įsiplieskė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastate. Penktadienį gaisras buvo lokalizuotas, tačiau ugniagesiai įvykio vietoje dirba toliau.

  Spalio 20 dieną į Alytaus miestą atvykusi Valstybės ekstremalių situacijų komisija nutarė ekstremalios padėties valstybės mastu neskelbti.

  Pirmadienį Alytaus ekstremalių situacijų komisija tarėsi dėl gaisro padangų perdirbimo gamykloje ir nusprendė šiandien švietimo įstaigose koreguoti ugdymo procesą. Buvo nuspręsta suteikti tėvams teisė pasirinkti — leisti vaikus į mokymo įstaigas ar ne. Be to, Ekstremalių situacijų komisija nusprendė spalio 21 dieną uždrausti prekybą lauke bet kokiais maisto produktais.

  Pasak aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos, gaisro padaryta žala gali siekti iki penkių milijonų eurų.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (68)

  Dar šia tema

  Gaisrą Alytuje gesinęs ugniagesys papasakojo apie filmavąsi "Černobylyje"
  Kelias Vilnius–Kaunas taps automagistrale
  Situacija Alytuje: prekiauti lauke draudžiama, į mokyklą galima neiti

  Svarbiausios temos