12:52 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  JAV karinė technika Pabradėje, nuotrauka iš įvykio vietos

  Į Lietuvą atvyksta JAV karinė technika: vairuotojai prašomi būti atidūs

  Facebook / Lietuvos kariuomenė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  81

  Karinės technikos kolonos važiuos šiaurinės ir rytinės šalies dalies pagrindiniais keliais su Karo policijos ekipažų palyda

  VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Į Lietuvą atvyksta Jungtinių Amerikos Valstijų rotacinių pajėgų technika, praneša Lietuvos kariuomenė.

  Karinės technikos kolonos važiuoja šiaurinės ir rytinės šalies dalies pagrindiniais keliais su Lietuvos kariuomenės Karo policijos ekipažų palyda, o sunkioji karinė technika gabenama geležinkeliu.  

  Anksčiau lietuviai buvo perspėti apie karinės technikos kolonų judėjimą su JAV ginkluotųjų pajėgų nariais.

  Bataliono dydžio vienetą sudaro apie 500 JAV kariškių, taip pat maždaug 100 vienetų sunkiosios technikos, įskaitant 30 tankų "Abrams" ir daugiau nei 20 pėstininkų kovos mašinų "Bradley".

  Nuo geležinkelio nukrauti tankai ir pėstininkų kovos mašinos išvyks į rytų Lietuvą prie Baltarusijos sienos — Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje — ir ten pasiliks iki kitų metų pavasario.

  JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojami nuo 2014 metų pavasario, kaip dalis JAV Sausumos pajėgų operacijos rytinėje Aljanso dalyje "Atlanto ryžtas" (angl. "Atlantic Resolve").

  NATO šalys nuolat skelbia galimą "Rusijos grėsmę" ir kalba apie būtinybę "sutramdyti" Rusiją. Be to, kaip ne kartą buvo pažymėta Maskvoje, Šiaurės Atlanto aljansas puikiai supranta, kad Rusija nesiruošia nieko pulti, o pareiškimai apie galimą "Rusijos agresiją" naudojami tik tam, kad aljanso pajėgos būtų kuo arčiau Rusijos Federacijos sienų.

  Neįprastą NATO aktyvumą rytuose pastebi ne tik Rusija, bet ir Baltarusija. Kitą pavasarį planuojamos "Defender Europa 2020" pratybos, kurios bus didžiausios aljanso pratybos Europoje per pastarąjį ketvirtį amžiaus.

  Kaip pažymėjo Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis kartu su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu turės galvoti apie tai, kaip užtikrinti savo šalių saugumą tokių NATO pratybų Baltijos šalyse ir Lenkijoje metu.

  Dar šia tema

  Lietuvos kariuomenė už 300 mln. eurų pirks šešis JAV sraigtasparnius
  JAV žiniasklaida papasakojo apie sovietinį kūrinį, kuris įbaugino NATO
  JAV kariniame laive bus įrengtas pirmasis kovinis lazeris
  Tegai:
  JAV, lietus

  Svarbiausios temos