12:52 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Gaisras Alytuje

  Konservatoriai inicijuoja neeilinį posėdį dėl situacijos Alytuje ir jo apylinkėse

  © Photo : Facebook / Lietuvos kariuomenė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Parlamentarai pažymi, kad viešojoje erdvėje pasirodė nerimą kelianti informacija dėl galimai slepiamų tikrųjų užterštumo kiekių ir padėties rimtumo

  VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Antanas Matulas, Irena Degutienė, Raimundas Martinėlis kreipėsi į Sveikatos reikalų komitetą prašydami sušaukti neeilinį posėdį dėl situacijos Alytuje ir jo apylinkėse, rašoma Seimo pranešime.

  "Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad galimai aplinkos apsaugos agentūros duomenys apie užterštumą pateikiami apibendrinti, ir tikroji padėtis nuo gyventojų yra slepiama. Todėl kartu su kolegomis prašome nedelsiant išsiaiškinti, ar kyla pavojus Alytaus ir aplinkinių rajonų gyventojų sveikatai ir gyvybei, ir kokių priemonių ėmėsi atsakingos tarnybos jų apsaugai", — teigė Matulas.

  Kreipimesi Seimo nariai prašo posėdį organizuoti artimiausiu metu ir į jį pakviesti Aplinkos ministerijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Alytaus filialo, Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro, Alytaus poliklinikos ir ligoninės vadovus ir kitus atsakingus asmenis.

  Parlamentarai kreipimesi pažymi, kad viešojoje erdvėje pasirodė nerimą kelianti informacija dėl galimai slepiamų tikrųjų užterštumo kiekių ir padėties rimtumo.

  Praėjusią savaitę Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonės UAB "Ekologistika" 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto naudotų padangų sandėliuose kilo didelis gaisras.

  Gaisras buvo gesinamas kelias dienas, o Alytuje ir jo rajone ženkliai padidėjo oro užterštumas pavojingomis medžiagomis, kurios gali sukelti pavojų sveikatai ar gyvybei. Kai kuriose vietovėse, kaip skelbiama viešojoje informacinėje erdvėje, kietųjų dalelių koncentracija trigubai viršija leistiną normą.

  Dar šia tema

  Situacija Alytuje: prekiauti lauke draudžiama, į mokyklą galima neiti
  Dėl gaisro Alytuje nutarta ekstremalios situacijos neskelbti
  Kaune padidėjo oro užterštumo lygis, galimai, dėl gaisro Alytuje
  Tegai:
  aplinkos užteršimas

  Svarbiausios temos