18:33 2019 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Kova su Alytaus gaisro padariniais, archyvinė nuotrauka

  Padėtis Alytuje: gamykloje dirba ugniagesiai, vietomis fiksuojama padidėjusi oro tarša

  © Photo : Facebook / Alytaus miesto savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (67)
  29

  Gaisras gamykloje "Ekologistika" buvo lokalizuotas praėjusį penktadienį, šiuo metu tęsiama gaisro padarinių likvidacija

  VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Šiandien Alytaus miesto savivaldybėje atsakingų valstybės institucijų atstovai ir ekspertai pateikė naujausią informaciją apie padangų perdirbimo gamykloje kilusį gaisrą.

  Kaip praneša Vidaus reikalų ministerija, Alytaus padangų perdirbimo gamykloje "Ekologistika" kilęs gaisras buvo apėmęs apie 3 tūkst. kvadratinių metrų plotą. Praėjusį penktadienį gaisras buvo lokalizuotas, šiandien tęsiama gaisro sukeltų padarinių likvidacija.

  Šiuo metu ugniagesiai vandenį pila ant gamyklos pastato konstrukcijų, kurios yra sukritusios ant smilkstančių padangų gumos liekanų.

  Vėliau statybos ekspertai dar kartą apžiūrės teritoriją ir priims sprendimus dėl gamyklos pastato konstrukcijų ardymo darbų, siekiant saugaus sunkiosios statybinės technikos panaudojimo viduje.

  Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, kalbėdama susitikime, pabrėžė ugniagesių gelbėtojų profesionalumą.

  "Šioje situacijoje ugniagesiai gelbėtojai yra mūsų tikrieji didvyriai, o ne aktyviai besireiškiantys socialiniuose tinkluose. Dėkoju ugniagesiams už jų pastangas ir profesionalumą sutramdant ugnį Alytaus miesto Pramonės rajone. Darbai nebuvo sustoję nė minutei — padėtis kontroliuojama, gaisras yra lokalizuotas. Artimiausių dienų svarbiausia užduotis — likviduoti gaisro padarinius, pasitelkus sunkiasvorę techniką", — sako ministrė.  

  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas pažymėjo, kad gesinant gaisrą, traumų ugniagesiai nepatyrė, jie buvo aprūpinti visomis reikalingomis apsaugos priemonėmis.

  Paskutinės paros oro kokybės Alytuje matavimo duomenimis, vietomis buvo fiksuojama momentinė oro tarša mieste. Pirmadienio rytą kietųjų dalelių ir benzeno momentinės koncentracijos Alytaus pramoniniame rajone ir Alytaus rajono Miklusėnų kaime išaugo, tam įtakos turėjo nepalankios oro sąlygos, silpnas vėjas, nepadedantis teršalams išsisklaidyti.

  Spalio 20 dieną į Alytaus miestą atvykusi Valstybės ekstremalių situacijų komisija nutarė ekstremalios padėties valstybės mastu neskelbti.

  Anksčiau dėl kilusio didžiulio gaisro pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tyrime bus siekiama išsiaiškinti gaisro kilmės priežastis, padarytą žalos dydį bei galimus to kaltininkus. 

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (67)

  Dar šia tema

  Dėl gaisro Alytuje iškelta baudžiamoji byla
  Dėl gaisro Alytuje nutarta ekstremalios situacijos neskelbti
  Situacija Alytuje: prekiauti lauke draudžiama, į mokyklą galima neiti
  Kaune padidėjo oro užterštumo lygis, galimai, dėl gaisro Alytuje
  Tegai:
  Alytus

  Svarbiausios temos