12:55 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Gaisras Alytuje, archyvinė nuotrauka

  Nelaimės vietoje Alytuje sutelktos jungtinės aplinkosaugininkų pajėgos

  © Photo : Facebook / Rūta Motūzienė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (66)
  18

  Su avarijos vietoje esančiais ugniagesiais dirba Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių institucijų jungtinės pajėgos: Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, Aplinkos apsaugos agentūros specialistai, statybų sektorių kuruojantys ekspertai

  VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Alytuje, kur jau šeštą parą kovojama su gaisru padangų perdirbimo įmonėje "Ekologistika" ir jo padariniais, tebėra itin sudėtinga padėtis, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.

  Todėl ir toliau su avarijos vietoje esančiais ugniagesiais dirba Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių institucijų jungtinės pajėgos: Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, Aplinkos apsaugos agentūros specialistai, statybų sektorių kuruojantys ekspertai.

  Aplinkos apsaugos agentūros specialistai, trečiadienį atvykę į Alytų su mobiliąja laboratorija, nepertraukiamai matuoja oro taršą. Įvertinus greitai besikeičiančią vėjo kryptį ir galimą teršalų judėjimą, buvo nutarta, kad nepakanka tik šios mobilios laboratorijos, o Lietuva ją tik vieną ir turi, todėl šeštadienį kreiptasi pagalbos į Lenkiją. Nedelsdami kaimynai jau sekmadienį atsiuntė net dvi mobilias taršos matavimo laboratorijas. Viena atvyko net iš Krokuvos.

  Nuolat atnaujinama informacija apie oro kokybę Alytuje ir Alytaus rajone visą laiką skelbiama AAA tinklapyje. Oro taršos matavimų duomenys nuolat keičiasi, todėl tarša yra įvertinama pagal jų paros vidurkį.

  Statybos ekspertas vakar konsultavo ugniagesius dėl sudegusių pastato konstrukcijų ir galimybių jas ardyti, kad ugniagesiai galėtų saugiai pasiekti vis dar smilkstančias padangų krūvas. AAD pareigūnai, miškininkai, medžiotojų būrelių nariai savaitgalį tikrino miško teritorijas, Nemuno pakrantes ir vertino galimą gaisro padarinių poveikį laukinei gyvūnijai. Kritusių gyvūnų ar nugaišusių žuvų nerasta.

  Praėjusią savaitę Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonės UAB "Ekologistika" 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto naudotų padangų sandėliuose kilo didelis gaisras.

  Gaisras buvo gesinamas kelias dienas, o Alytuje ir jo rajone ženkliai padidėjo oro užterštumas pavojingomis medžiagomis, kurios gali sukelti pavojų sveikatai ar gyvybei. Kai kuriose vietovėse, kaip skelbiama viešojoje informacinėje erdvėje, kietųjų dalelių koncentracija trigubai viršija leistiną normą.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (66)

  Dar šia tema

  Dėl gaisro Alytuje nutarta ekstremalios situacijos neskelbti
  Kaune padidėjo oro užterštumo lygis, galimai, dėl gaisro Alytuje
  Konservatoriai inicijuoja neeilinį posėdį dėl situacijos Alytuje ir jo apylinkėse
  Tegai:
  gaisras, Alytus

  Svarbiausios temos